Būti ugniagesiu gelbėtoju – kilnu ir prasminga

ugniagesiai florijono diena
Gegužės 4-oji – ugniagesių globėjo Šv. Florijono diena – šiemet iškilmingai paminėta Kaune. Ši šventė nepriklausomoje Lietuvoje jau švenčiama 30 metų. Į ją suvažiavo ugniagesiai gelbėtojai ir kiti valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, darbuotojai ir šios tarnybos veteranai iš visos Lietuvos. Profesinės šventės proga garbingi apdovanojimai ir padėkos skirti ir mūsų rajono ugniagesiams gelbėtojams.

Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje už ugniagesius gelbėtojus ir jų šeimas buvo aukojamos šv. Mišios. Kreipdamasis į susirinkusius Kauno įgulos kapelionas Tomas Karklys padėkojo visiems, pasirinkusiems šį kelią, už tai, kad ugniagesiai sąžiningai atlieka pareigą savo krašto žmonėms.

Po šv. Mišių šventė persikėlė į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį. Ugniagesiai gelbėtojai į jį atžygiavo su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestru.

Į šventę atvykusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kalbėjo, kad Lietuvos žmonės ugniagesiais gelbėtojais besąlygiškai pasitiki, o jų profesionalumą vykdant tarptautines gelbėjimo operacijas jau įvertino partneriai Europoje bei pasaulyje.

Ugniagesiams gelbėtojams, priešgaisrinės priežiūros, civilinės saugos pareigūnams, administracijos darbuotojams už nuoširdų ir pasiaukojantį darbą padėkojo ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.

„Tikrai turime kuo pasidžiaugti: mažėja gaisrų skaičius, kasmet išgelbstima vis daugiau gyvybių, bendromis pastangomis ugdomi gyventojų saugaus gyvenimo įgūdžiai, gerėja socialinis dialogas ir auga bendruomenės pasitikėjimas savo institucija“, – kalbėjo jis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais šalies ugniagesiai gelbėtojai užgesino per 2 tūkst. 600 gaisrų, atliko 4 tūkst. gelbėjimo darbų, gaisrų ir gelbėjimo darbų metu išgelbėjo 159 žmones.

Iškilmingos ceremonijos metu prisiekė tarnybą pradedantys ugniagesiai gelbėtojai. Tądien garbingi apdovanojimai ir padėkos buvo skirti daugeliui šalies pareigūnų.

Profesinės šventės proga nebus pamiršti ir mūsų rajono ugniagesiai – už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą ugniagesių globėjo Šv. Florijono dienos proga pasižymėjimo ženklu „Už garbingą tarnybą“, žyminčiu 25-erius tarnybos metus, bus apdovanoti šie mūsų rajono pareigūnai: Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vyriausiasis specialistas Rolandas Pavalkis, Šakių PGT budinčios pamainos vadai Arvydas Vyšneveckas bei Giedrius Murauskas, Šakių PGT budinčios pamainos vyresnysis ugniagesys gelbėtojas Rolandas Adomaitis, Šakių PGT budinčios pamainos skyrininkas Regimantas Bakas bei Šakių PGT budinčios pamainos vyresnysis gelbėtojas Raimondas Stankaitis.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.