Kiduliuose varžėsi žemės ūkio technikos gerbėjai

artojaiPraėjusį šeštadienį Kiduliuose vyko artojų šventė. Tai antrus metus aplinkinių bendruomenių organizuojamas rudens renginys žemės ūkio technikos gerbėjams.
 
Nuotr. Visi keturi jaunieji artojai buvo apdovanoti – kas skatinamuoju prizu, kas taurėmis ir dovanų kuponais.
 
Nepaisydami rudeniškos darganos į laukus atvyko jaunieji Kidulių seniūnijos ūkininkai bei jų vaikai išbandyti savo jėgų. Šiais metais be arimo artojų laukė dar dvi rungtys – tai priekabos statymas bei rulonų krovimas. Iš viso trikovėje susikovė keturi dalyviai.

Keturi jaunuoliai su džiaugsmu išaukštino įprastą ūkio darbą, mėgavosi dėmesiu ir galimybe pasidalinti smulkmenomis apie įvaldytą turimą techniką.

Daug dėmesio varžybose sulaukė traktorius „John Deere“. Traktoriai „Mase Ferguson 8120“ ir „Fendt Favorit 612“ apie techniką nenusimanantiems gal mažai ką sako, tačiau trijų skirtingų traktorių su skirtingais plūgais pasirodymas žinovams buvo tikrai įdomus.

Keturi dalyviai burtų keliu gavo po lauko rėžį ir 15 minučių jam suarti. Po visų rungčių atlikimo apdovanoti buvo visi renginio dalyviai. Skatinamąjį prizą už dalyvavimą gavo be prizinės vietos likęs Tautvydas Česnaitis – vienintelis Bunikių kaimo atstovas. Trečioje vietoje liko Rokas Žemaitis. Marius Bakaitis viršijo draugų prognozes ir užėmė antrąją vietą. Visus maloniai nustebino Juozas Dimaitis, kuris tapo geriausias 2015 metų Kidulių seniūnijos artojas.

Kidulių seniūnijos seniūnas Mindaugas Mykolaitis džiaugėsi, kad pernykštė Bunikių kaimo bendruomenės „Kregždantė“ iniciatyva ir šiemet subūrė artojus draugėn, be to, artojų konkursas yra kitų metų renginių planuose. Renginys artojams patiko ne tik kaip oficialus jėgų pasitikrinimas, bet ir kaip puiki pramoga, išsiskirianti iš jiems kasdienių darbų. Po apdovanojimų ceremonijos jaunieji artojai skubėjo pasinaudoti laimėtais Daukantiškių kaime įsikūrusios užkandinės „Prerija“ dovanų kuponais.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.