Angelai gyvena ne tik danguje

Angelai gyvena ne tik danguje - tuo šventai įsitikinę gelgaudiškiečiai,  gruodžio 12 dieną vietiniams šviesuoliams išdalinę dvylika apdovanojimų.
 
Pirmą kartą su šūkiu „Angelai gyvena ne tik danguje“ gelgaudiškiečiai savo šviesuolių ieškojo prieš dešimt metų.  Už visokeriopą veiklą, pagalbą ar tiesiog gyvenimišką pavyzdį tuomet buvo įteikta dešimt apdovanojimų. Antrasis toks renginys buvo suorganizuotas po penkerių metų, minint Lietuvos vardo tūkstantmetį. Tada angelai suplazdėjo dar dešimties gelgaudiškiečių rankose.

Šiais metais Gelgaudiškio 510 metų sukakčiai paminėti buvo skirta daug renginių. Finalinis akcentas – bendruomenės šviesuolių pagerbimas gruodžio 12 dienos renginyje. Džiugu, kad buvo pastebėta labai daug ir įvairių žmonių, kurie nusipelno išskirtinių padėkos žodžių ir pagarbos.

Pretendentų į apdovanojimus sąraše buvo 53 asmenys, dvi bendrovės ir du neformalūs junginiai. Renkant laureatus visgi buvo išlaikytas principas, kad du kartus tam pačiam žmogui apdovanojimas neteikiamas. Tačiau dėl pasiūlymų gausos ir svarių siūlomų kandidatų darbų bei nuopelnų į dešimtuką nesutilpta. Šiais metais apdovanota 12 nominantų. Visa Gelgaudiškio bendruomenė juos drąsiai ir pagrįstai pavadino angelais, gyvenančiais žemėje su mumis ir dėl mūsų.

Šių metų laureatais tapo Antanas ir Regina Rudaičiai – už gražios šeimos pavyzdį, už aktyvią visuomeninę ir kultūrinę veiklą; Sauliaus ir Nijolės Urbanavičių šeimyna – už aktyvią visuomeninę ir kultūrinę veiklą, už jaunosios kartos auklėjimą darbu ir pavyzdžiu; Gabševičių karta – už novatoriškas idėjas ir geranorišką įsiliejimą į bendruomenės gyvenimą, už kulinarinio paveldo vingrybes; Audronė ir Artūras Varankevičiai – už nuolatinį renginių rėmimą, pagalbą ir palaikymą, už aktyvią visuomeninę veiklą; teatralizuotos ekskursijos dalyviai – už Gelgaudiškio vardo garsinimą, už meilę savo kraštui; UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“ – už bendruomenei naudingo verslo kūrimą ir plėtojimą, už pagalbą miestelio įmonėms ir organizacijoms; Marijos legionas – už dovanojamą kasdieninę maldą, tyrą ir nematomą apsaugą, nepamatuojamą užtarimą savo krašto žmonėms; Genutė Žilinskienė – už saugaus eismo propagavimą, už įdėtą darbą aktyvinant Gelgaudiškio žmones darbams ir šventėms; Danutė Aniulienė – už gimtosios kalbos puoselėjimą, diegimą jaunajai kartai, už meilę dėstomam dalykui ir aktyvią visuomeninę veiklą; Lina Dabašinskaitė – už meilę gimtajam kraštui, už darbą jam per atstumą; Rasita Kupstaitienė – už neatlygintiną nuoširdų ir kantrų darbą bendruomenės centro labui ir Antanas Andrijonas – už meilę gimtajam kraštui, už didžiulį darbą leidžiant monografiją „Gelgaudiškis“.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.