akcija2024 568px

skraidykleRugpjūčio 8 – 9 dienomis, jeigu lietingi orai savaitgalį aplenks mūsų kraštą, Valenčiūnų aeroklube prie „Ventos“ degalinės žada apsilankyti skraidantys savadarbiai orlaiviai.
Vienas iš renginio dalyvių yra mūsų rajone gerai žinomas Rolandas Kalinauskas , pagaminęs virš 10 savos konstrukcijos oro laivų ir įvairių švenčių metu saugiai paskraidinęs šimtus Šakių rajono gyventojų.

Sąskrydyje žada dalyvauti Corendon airines Boing 737 kapitonas Vytautas Radavičius, turintis savo gamybos sraigtasparnį „Sidabrinis titanas“. Jis ketina šį aparatą palikti Valenčiūnų aeroklubo angare ir atostogų bei laisvalaikio metu pramoginiais skraidymais džiuginti Šakių rajono gyventojus.

Vokietis Valteris Ekstra prieš kelis dešimtmečius pastatė savo konstrukcijos akrobatinį lėktuvą, o dabar jų yra pagaminęs keletą dešimčių. Šiuo metu šie oro laivai yra pačios aukščiausios klasės akrobatiniai lėktuvai pasaulyje ir vieną iš jų turi Daukantiškiuose prie Gelgaudiškio gimęs lakūnas – akrobatas Šarūnas Staniulis. Jis su oro laivu „Ekstra 300“ taip pat žada dalyvauti renginyje ir akrobatiniais skraidymais džiuginti savo kraštiečius.

Oro laivų istorija siekia dar XIX a. vidurį, kai prancūzai broliai Mangofje pasigamino šilto oro balioną ir pakilo į orą. Tai buvo pirmasis, bet lengvesnis už orą oro laivas.

XX a. pradžioje, 1903 m., JAV dviračių gamybos ir remonto dirbtuvės savininkai broliai Raitai pasigamino pirmąjį sunkesnį už orą skraidantį aparatą ir tai tapo aviacijos pradžia. Pirmasis pasaulinis karas parodė, kokia galinga jėga yra oro laivai, o Antrajame pasauliniame kare aviacija sugriovė pusę pasaulio.

Tarpukario Lietuvoje savadarbiais orlaiviais garsėjo konstruktoriai Antanas Gustaitis, Jurgis Dobkevičius ir Bronius Oškinis. Juos visus Antanas Smetona pasiuntė mokytis į Paryžiaus aeronautikos akademiją. Net sovietmečiu Šakių rajone netoli Barzdų gimęs Bronius Oškinis susilaukė pripažinimo, jo konstrukcijos sklandytuvai SSSR buvo gaminami serijomis iki 3000 vienetų.

Renginio organizatoriai viliasi, jog ateinantį savaitgalį orai bus palankūs ir suteiks galimybę renginio dalyviams bei žiūrovams pasimėgauti gražiais pasirodymais po atviru dangumi.

Savadarbiai oro laivai iš tolimiausių šalies kampelių rinksis visą šeštadienį, tačiau galimybė paskraidyti bus jau nuo 11 valandos ryto.

Vakarop visus sąskrydžio dalyvius ir susirinkusius rajono gyventojus žada pasveikinti puikus Šakių pučiamųjų orkestras.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos