baneris leidinys

zanavyku teatras30Praėjusį sekmadienį Šakių kultūros centre Zanavykų teatras, kuriam vadovauja režisierė Gražina Guzovijienė, pakvietė į spektaklio „Budynė“ (Žemaitės apsakymų motyvais) premjerą ir paminėjo kūrybinės veiklos trisdešimtmetį.

Nuotr. Zanavykų teatro vadovė Gražina Guzovijienė (kairėje) teigia: kolektyvo trisdešimtmetis praskriejo it akimirka.

Šakiuose, tik pradėjusi dirbti kultūros centre, mėgėjų teatrą G. Guzovijienė įkūrė 1986 m., o dešimtmečio kūrybinio darbo proga 1996 m. kolektyvui suteiktas „Zanavykų teatro“ vardas. Pirmąjį spektaklį (B. Vasiljevo „O aušros čia tykios“) lydėjo didžiulė sėkmė. Šakiečiai buvo pasiilgę teatro.
 
Scena teatro režisierę G. Guzovijienę traukė nuo pat vaikystės. Turėti teatrą buvo didžiausia jos svajonė. 1978 m. režisierė įstojo į Vilniaus kultūros mokyklą, režisūros specialybę, vėliau savo žinias gilino Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultete.

Zanavykų teatras kiekvienais metais stengiasi parodyti premjerą savo žiūrovams, iš viso pastatyti net 23 spektakliai.

Teatro aktoriai visuomeniški, visada įsilieja į rajono ir miesto rengiamas šventes. Dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose teatro festivaliuose. Patys ruošia įvairius renginius bei šou programas.

Šiuo metu su vadove kolektyvą vienija 18 žmonių. Kaip pasakojo G. Guzovijienė, kolektyvas yra itin susigyvenęs, atrodo, vieni kitus supranta iš pusės žodžio. Beje, kone visi kolektyvo nariai yra senbuviai, jame vaidinantys dvidešimtmetį ar dar daugiau. G. Guzovijienė pasidžiaugė ir anksčiau teatre vaidinusiais žmonėmis, kurie dėl kokių nors priežasčių turėjo palikti sceną, bet šiuo metu jau yra į ją sugrįžę.

Ar greitai prabėgo trisdešimt metų? Teatro vadovė net nesvarsčiusi atsakė, jog metai praskriejo lyg akimirka, mat kolektyvas turi daug veiklos, tad laiko nėra kada skaičiuoti. G. Guzovijienės pasiteiravus, kas jai, kaip vadovei, svarbiausia, ši atsakė, jog kolektyvo nariai ir žiūrovai sudaro teatro visumą, o trisdešimtmečio šventės metu pamatytos žmonių šypsenos, aplodismentai, gėlių jūra tik dar labiau paskatina bei leidžia suvokti, kad einama tinkama linkme.

Šakių rajono kultūros namų dramos kolektyvas, vadovaujamas tuometinės direktorės, nusipelniusios kultūros darbuotojos Salomėjos Kuzmienės, padėjo pirmuosius pamatus Šakių teatrui klestėti. S. Kuzmienė garsėjo savo pastatymais, tačiau ji nesuspėjo įgyvendinti visų sumanymų. Tad prieš trisdešimtmetį susibūręs Zanavykų teatras šakiečiams suteikė daug džiaugsmo.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos