Į gaidų pynę įsisuko ir kraštiečiai

Sekmadienį Vilniuje, Balio Dvariono dešimtmetės mokyklos salėje, vyko baigiamasis muzikuojančių šeimų festivalis „Gaidų pynė“, kuriame pasirodė daugiau kaip 30 šeimyninių ansamblių iš visos Lietuvos.

Festivalyje dalyvavo ir puikiai pasirodė ir mūsų rajono atstovai – Mamų ir dukrų kvartetas bei Adomaičių šeimyna. Kvartetas pelnė antrą vietą. Muzikuojančias šeimynas pasveikino ir rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis.
 
Pasak organizatorių, ši graži šventė skirta stiprinti šeimos reikšmės suvokimą asmens ir visuomenės gyvenime, ugdyti šeimos narių kūrybiškumą, atgaivinti Lietuvoje namų muzikavimo tradiciją ir paskatinti šeimos narius muzikuoti drauge.

Pirmoji muzikuojančių šeimų šventinių varžytuvių „Gaidų pynė 2017“ renginių banga per visą Lietuvą nuvilnijo dar gegužės mėnesį. Tai buvo dalyvių perklausų etapas, kuris vyko Kaune, Panevėžyje, Palangoje ir Vilniuje. Perklausose pasirodė net 35 muzikuojančių šeimų ansambliai iš visos Lietuvos. Tarptautinė šeimos diena – gegužės 15-oji, ji paminėta koncertu Kauno valstybinėje filharmonijoje. Koncertavo praėjusių metų festivalio „Gaidų pynė“ laureatai ir profesionalios muzikuojančios šeimos.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.