baneris leidinys

Nors nenumaldomai artėja Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena, tačiau jau pradedama ruoštis ir galvoti apie Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės dieną, mat šiais metais ji neeilinė – sutiksime Nepriklausomybės trisdešimtmetį.

Kaip rajonas turėtų atšvęsti šią sukaktį, praėjusią savaitę tarėsi speciali darbo grupė. Žinoma, laiko dar šiek tiek yra, scenarijus neparašytas, bet pagrindiniai štrichai dėliojami.
 
Kultūros ministerija jau paskelbusi, kad Valstybės nepriklausomybės trisdešimtmečio simbolis – trispalvis vėjo malūnėlis, tad čia galvoti jau nieko nereikia. Vienas didesnių ir vizualiai geriausiai matomų bus Šakių kultūros centro projektas – vėjo malūnėlius gamins ugdymo įstaigos, o jais bus paženklinti takai į signatarų Justino Staugaičio, Saliamono Banaičio, Jono Vailokaičio, kalbininko Jono Jablonskio tėviškes, taip pat numatoma pažymėti kelią iki Vinco Kudirkos paminklo, Sudargo piliakalnius bei „Varpo“ stadioną, kur vyko mitingai.

Kitas planuojamas akcentas – fotografijų paroda, tačiau neapsiribojant tik to laikmečio fotografijomis, bet svarstoma kviesti į fotosesiją būtent 1990-aisiais gimusius, kurie dalintųsi mintimis apie Lietuvą, laisvę, ketinama fiksuoti patį procesą. Šios idėjos vystymą kuruotų Šakių viešoji biblioteka.

Šakių kultūros centre kovo 6-ąją turėtų vykti konferencija „Laisvės pulsas. Pasitikrinkim“, kur laukiami įvairių sričių atstovai, neišskiriant ir buvusių bei esamų vadovų, jaunimo, verslo ir kitų sričių atstovų.

Jau kitą dieną, kovo 7-ąją, Šakių viešojoje bibliotekoje ketinama surengti Nacionalinę viktoriną.

Apie edukacijas mokiniams bei atviras pamokas jau svarsto ir Zanavykų muziejus, prisidėti raginama ir Meno mokykla, kuri galbūt sukurtų trisdešimtmečiui skirtą ženklą. Pirmiausia Vasario 16-ąją, suprantama, ir Kovo 11-ąją ketinama trispalvės spalvomis apšviesti Šakių ženklą, esantį atvažiuojant nuo Lukšių pusės.

Svarstymų yra ir daugiau – mąstoma, ar rengti (jei taip, tai kokiu formatu) iškilmingą tarybos posėdį, galbūt bandyti vienokį ar kitokį susitikimą ir pokalbį su visais to laikmečio vadovais. Tikriausiai vyks ir tradicinis koncertas, tačiau svarstoma paieškoti kitų formų bei spalvų, nes įprastai Kovo 11-ąją pasirodydavo saviveiklininkai.

„Mes pasakome, ką matome iš savęs, bet tikimės užkurti kitus. Todėl ir pradedame iš anksto kalbėti, kad paskatintume ieškoti įprasminimo detalių“, – pasikvietęs spaudos atstovus mintimis dalinosi ir su numatytais akcentais supažindino rajono meras Edgaras Pilypaitis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos