akcija2024 568px

girenu sokejai bulgarija
Debiutas tarptautinėje scenoje ansamblio „Girėnai“ nariams paliko neišdildomą įspūdį – festivalio „Primorsko 2022“ publikos, dalyvių ir organizatorių palaikymas dar labiau sutvirtino kolektyvą ir sustiprino meilę tautiniams šokiams. V. Venienės nuotr.


Birželio pabaigoje Primorsko mieste (Bulgarijoje) vykusiame XIX tarptautiniame folkloro festivalyje „Primorsko 2022“ tautinių šokių ritmu sukosi kolektyvas „Girėnai“. Lietuvai ir Šakiams atstovavęs Vitalijos Venienės vadovaujamas kolektyvas ne tik džiugino energingais pasirodymais, bet ir surengė triukšmingą lietuvišką vakaronę, o laisvalaikiu leidosi į Bulgarijos istorijos, kultūros bei gamtos tyrinėjimo nuotykius.
 
„Trys koncertinės programos, iškilmingos eitynės leido pristatyti savo tautinį šokį, kultūrą, tautinį rūbą ir garsinti ne tik Šakių kraštą, bet ir visą Lietuvą. O mūsų lietuviška vakaronė, kurios metu buvo pristatoma lietuviška virtuvė ir folkloriniai rateliai, sujungė lenkus, bulgarus, vengrus, serbus, lietuvius į vieną draugišką kolektyvą. Šoko, trypė, vaišinosi visi – ir jauni, ir vyresni“, – įspūdžiai dalijasi V. Venienė.

Šokių kolektyvas  mėgavosi šiltu festivalio dalyvių, žiūrovų bei organizatorių Irinos Yanakievos ir Maksimo Anfinogentovo priėmimu.

„Į festivalį privažiuoja labai daug jaunimo, vaikų kolektyvų. Mūsų kolektyve šoka brandaus amžiaus žmonės ir tai kitiems kėlė nuostabą. Eidavome parade ir mums šaukdavo  „Litva“, mojuodavo, bučkius siųsdavo. Tai buvo didžiausia dovana, labai užmotyvavo šokėjus, kolektyvas dar labiau sutvirtėjo“, – pasakoja V. Venienė.

Moteris juokauja, jog Primorske teko patirti ir pirmų kartų – scenoje kolektyvas pirmąsyk sulaukė meilės prisipažinimo.

„Aš jus labai myliu. Įsimylėjau nuo pirmų muzikos akordų, skrybėlės pakėlimo, energijos pliūpsnio, vidinės šilumos ir šypsenos. Ačiū jums, kad dovanojote  savo šalies kultūrą, kad įnešėte gėrio ir pozityvumo Primorsko festivaliui. Tikiu, kad jūs grįšite pas mus“, – kraštiečiams tarė festivalio prezidentė  I. Yanakieva.

Anot  vadovės, kolektyvo narių galvose jau sukasi mintys apie naujas keliones – greičiausiai ateinančiais metais šokėjai rinksis pasirodyti kitoje, dar nepažintoje šalyje, tačiau kada nors mielai sugrįš ir į Bulgariją.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos