baneris leidinys

sodyba_gerdziunaiRugpjūčio 25 dieną vyko, jau tradicine tapusi, Gerdžiūnų miestelio šventė. Šiais metais vyko jau aštuntoji šventė. Gerdžiūniečiai ir aplinkiniai žmonės kasmet susirenka ne tik atsipūsti nuo kasdienių vasaros darbų, pasilinksminti, pasiklausyti muzikos, pašokti, bet ir sužinoti, kam atiteko gražiausios sodybos vardas.

Nuotr. Gražiausios sodybos šeimininkais pripažinti Bronelė Vitkaitienė ir Jonas Petkevičius.

Kriūkų miestelio seniūnė Ona Rakauskienė kartu su keturiais komisijos nariais aplankė daug sodybų, iš kurių reikėjo išrinkti vieną vienintelę. Stengėsi visi sodybų šeimininkai – gėles sodino, žolę pjovė, medelius prižiūrėjo ir šiaip kiemą tvarkėsi. Gražiausios sodybos šeimininkais pripažinti Bronelė Vitkaitienė ir Jonas Petkevičius. Pasak O. Rakauskienės, apžiūrint nugalėtojų sodybą, akys užkliuvo už nuostabą sukėlusio sodybos pasikeitimo. „Anksčiau, kai lankiausi šioje Bronelei Vitkaitienei ir Jonui Petkevičiui priklausančioje sodyboje mačiau vienokį vaizdą, o dabar, nuvažiavę kartu su kitais komisijos nariais, buvome maloniai nustebinti – gražiai atnaujinta ne tik sodybos aplinka, bet ir namų vidus“, − gražiu sodybos pasikeitimu džiaugėsi seniūnė.
 
Džiugina tai, kad sodybos šeimininkai, sulaukę apie 80 metų, netingi ir turi jėgų tvarkingai gyventi ir rūpintis savo gyvenamojo kampelio aplinka. Jonas Petkevičius pjauna žolę ne su elektrine žoliapjove, o su dalgiu, o namų šeimininkė Bronelė puošia duris, suolus pačios dažytais ornamentais ar nertais papuošimais. „Net pašto dėžutė yra apnerta ir papuošta“, − pasakodama šypsojosi O. Rakauskienė.

Dažnai sodybas, namus, kambarius ar namų aplinką sutvarko atvažiavę vaikai ar anūkai. Tačiau šiems garbaus amžiaus žmonėms niekas nepadeda susitvarkyti. „Mums nė nereikia, kad kas nors padėtų, patys sugebame. Turime ką veikt, todėl depresija neužpuola dėl nežinojimo ir nesugalvojimo kuo užsiimti“, − pasakojo gražiausios ir tvarkingiausios sodybos šeimininkai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos