baneris leidinys

matijosaitieneDar prieš Šv. Velykas Sintautų seniūnijos salėje atidaryta pirmoji Keturnaujienoje gyvenančios Gailinos Matijošaitienės kūrybos paroda „Rankdarbių skrynią pravėrus“.
 
Nuotr. Knygos, augalai ir įvairūs rankdarbiai - didžiausia Gailinos aistra.
 
Didžiąją dalį parodos ekspozicijos sudaro G. Matijošaitienės vąšeliu nerti darbai (staltiesės, servetėlės, užuolaidėlės ir kt.), taip pat kryželiu siuvinėti paveikslai. Neseniai moteris pabandė ir šilkografiją, tad parodoje eksponuojami ir keli nauji šia technika atlikti darbai.

Megzti parodos autorė pradėjo nuo devintos klasės, kai išėjo mokytis į Kudirkos Naumiestį. Po vidurinės mokyklos ji baigė virėjų kursus ir 25-erius metus dirbo pagal šią specialybę. Taip pat buvo ir laborantė, ir bendrabučio auklėtoja, ir kultūros namų direktorė, o dabar moteris dirba Šakių ligoninėje. Nemažiau nei darbų Gailina turi ir įvairių pomėgių. Jai patinka ne tik megzti, nerti, siuvinėti, bet ir užsiimti šilkografija, kurti puokštes, kolekcionuoti knygas, sendaikčius. Moteris su didžiule meile prižiūri ir originaliai kuria sodybos aplinką, už ką ne kartą apdovanota kaip gražiausios sodybos šeimininkė. Kadangi G. Matijošaitienė itin kukli moteris, net nėra susirinkusi visų apdovanojimų – ne dėl jų ji dirba. Namuose, klėtelėje, keturnaujienietė yra įkūrusi nediduką muziejų, kur laiko surinktus senus baldus, įrankius, buities rakandus. Ji pripažįsta, kad norėtų lipdyti molį, dirbti su dekupažu, kurti papuošalus, tačiau kūrybą riboja kuklios darbinės pajamos. „Knygos, menas, augalai – už juos atiduočiau viską, galėčiau būti nevalgius. Tokios mano silpnos vietos“, - pripažino parodos autorė.

Dėl jos šiltumo, gerumo, atsidavimo bei pagalbos kitiems ją daugelis vadina tik mažybiškai – Gailute, Gailyte, tad ir parodos metu Gailinai buvo išsakyta daugybė sveikinimų bei linkėjimų.

Paroda Sintautų seniūnijos salėje bus eksponuojama visą balandžio mėnesį.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos