baneris leidinys

kriuku plenerasPraėjusią savaitę kaimo turizmo sodyboje „Kumečiai“, esančioje Kriūkų seniūnijoje, atidarytas skulptūrų drožėjų pleneras, skirtas vaikų literatūros klasiko Vytauto Tamulaičio 100-mečiui paminėti.
 
Nuotr. Visą savaitę penki tautodailininkai iš ąžuolo kūrė pasakų personažus, kurie papuoš Kriūkų mietelį ir įamžins vaikų literatūros klasiko V. Tamulaičio atminimą bei kūrybą.
 
Visą savaitę tautodailininkai Andrius Bieliukas, Valdas Eimanavičius, Antanas Lastauskas, Adolfas Teresius ir Juozas Videika, atsidavę kūrybinėms mintims, iš ąžuolo kūrė pasakų personažus. Taip nuspręsta įamžinti vaikų literatūros klasiko V. Tamulaičio atminimą. Tiesa, skulptūros bus eksponuojamos ne Tamulaitynėje, kuri priklauso privačiam asmeniui, o miestelyje. Visuomenei jas oficialiai planuojama pristatyti per Kriūkų miestelio šventę, liepos 27-ąją.

Mintis surengti plenerą ir jo metu sukurti pasakų personažus kilo Šakių viešajai bibliotekai, o tam noriai pritarė ir Kriūkų bendruomenė. Tuo labiau, kad tokio pobūdžio pleneras šioje seniūnijoje - pirmasis.

Vytautas Tamulaitis gimė 1913 metais Sutkiškių kaime, Kriūkų seniūnijoje, pokario metais pasitraukė į Vakarus. Rašytojas mirė 1993 metais Toronte (Kanadoje). Žurnalistas, redaktorius bei rašytojas bendradarbiavo su įvairiais leidiniais, rašė publicistinius straipsnius, redagavo karo mokyklos ir kitus leidinius, ypač jį traukė kūryba vaikams. Studijų metais V. Tamulaitis išleido dvi pirmąsias knygas „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai” ir „Kiškelio užrašai”. Vėliau skaitytojai sulaukė apysakos vaikams „Ateina pavasaris”, „Vytuko užrašai”, „Naktis ant Nemuno”, „Vieną kartą”. Vėlesnės knygos jau parašytos emigracijoje – apsakymai jaunimui „Sugrįžimas”, „Raguvos malūnininkas”, „Svirplio muzikanto kelionės”. V. Tamulaitis su savo kūryba pateko į geriausiųjų pasaulio vaikų rašytojų trisdešimtuką.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos