baneris leidinys

Nors jau daugiau nei dvidešimt metų Lietuvoje kolūkių nebeliko, nemaža dalis gyventojų juos prisimena su šilčiausiais jausmais. Vieni jų net suorganizavo buvusių kolūkiečių susitikimą.
 
Baltrušiuose gyvenanti Meilė Meištienė teigė, kad susitikimą surengti pastūmėjo atsiradęs ilgesys. Ji norėjo pasidalinti džiaugsmu apie daugiau nei po dvidešimt metų įvykusį susitikimą su buvusiais darbo draugais.

„Buvusiuose kultūros namuose vykęs susitikimas visiems buvusiems „Naujo kelio“ kolūkio specialistams paliko neišdildomą įspūdį. Renginio iniciatorės – darbščios moterys Virginija Naujokaitienė, Dalė Gudeliauskienė, Dalė Lenkaitienė – dviejų fermų vedėjos ir finansininkė“,- vardijo M. Meištienė.

„Sukviesti buvusius darbo draugus moteris paskatino noras pasidalinti savo džiaugsmais ir rūpesčiais bei širdyje atsiradęs nerimas ir ilgesys. Daugelis jų gyvena Baltrušiuose, daugelis kitose koordinatėse, žinoma, kai kurie jau iškeliavę Anapilin“,- teigė buvusi kolūkietė. Vis tik į susitikimą susirinko apie trisdešimt žmonių, kurie panoro tokiu būdu prisiminti senus laikus.

„Visi su džiaugsmu žvelgė vienas į kitą, spaudė rankas, senojo kulturnamio sienos priminė praeityje vykusius renginius, susirinkimus, šventes. Ir miela, ir graudu, daugeliui pajutus, kad jau tamsėja saulėlydžio laukai, o vis dar nesoti širdis ieško jaunystės, praeities ženklų...“- atsiduso M. Meištienė. Moteris pasidžiaugė, kad renginyje dalyvavo ilgametis kolūkio vadovas Romas Gudeliauskas su žmona Maryte, buvusia finansininke. „Jis labai šiltai pasveikino visus buvusius ūkio specialistus, palinkėjo daug gražių, prasmingų darbų, santarvės šeimose. Renginį vedusi V. Naujokaitienė papasakojo daug šmaikščių nutikimų iš praeities, organizavo atrakcionus. Sukomės ir šokio sūkuryje, kokia būtų šventė be to? Visą vakarą mus linksmino Patašinės kaimo muzikantai. Šauniosios moterys vaišino bulvių plokštainiu ir kepsniais, mat ūkis specializavosi bulvininkystėje“,- prisiminė M. Meištienė.

„Tokie susitikimai – tai didžiulė atgaiva ir stiprybė“,- dėkodama organizatoriams teigė moteris.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos