Paraiškas paramai gauti pateikė šešios bendruomenės

Kaimo bendruomenės į Programos „Leader” ir žemdirbių mokymo metodikos centrą  pristatė 376 paraiškas. Tarp jų – šešios iš mūsų rajono. Iš valstybės biudžeto bendruomenės prašo 1,7 mln. eurų jų projektų finansavimui.
 
Šiais metais projektai, pateikti pagal atskiras veiklos sritis, nekonkuruoja tarpusavyje, nes kiekvienai veiklos sričiai numatyti atskiri paramos „krepšeliai“. Pareiškėjai gali pretenduoti į didžiausią iki 6 tūkst. eurų arba iki 3 tūkst. paramą, priklausančią nuo bendruomenės pasirinktos veiklos srities. Projektas teikiamas tik pagal vieną iš veiklos sričių.

Iš valstybės biudžeto lėšų kompensuojama iki 90 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų, taigi pareiškėjai prie projekto įgyvendinimo turi prisidėti ir savo lėšomis. Pretenduoti į paramą gali kaimo bendruomenės, turinčios bent 30 narių ir per paskutiniuosius dvejus metus (2013 m. ir 2014 m.) negavusios paramos pagal Paramos kaimo bendruomenių ir jų asociacijų veiklai teikimo taisykles.

Šiemet centrui paraiškas pristatė šešios mūsų rajono bendruomenės. Trys iš jų pagal „Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymo ir priežiūros, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“ sritį. Tai „Naujasis Sudargas“, „Tėviškė“ ir Slavikų seniūnijos bendruomenės centras. Kudirkos Naumiesčio bendruomenės centras „Santaka“ ir Degutinės kaimo bendruomenės centras pateikė paraiškas „Kaimo gyventojų bendruomeniškumui skatinti“, o Plokščių bendruomenės centras siekia įgyvendinti projektą „Versli Plokščių kaimo bendruomenė – nuo idėjos iki realizacijos“ pagal „verslo aplinkos kūrimo, skatinant kaimo gyventojų verslumą“ sritį.

Programos „Leader” ir žemdirbių mokymo metodikos centras paraiškas įvertina per mėnesį ir pateikia Žemės ūkio ministerijai. Vertinimo procesą sudaro du etapai: paraiškos administracinės atitikties ir pareiškėjo bei jo projekto tinkamumo vertinimas. Galutinį sprendimą dėl paramos skyrimo ar neskyrimo, remdamasi Projektų atrankos komiteto rekomendacija, priims ministerija. Šiemet kaimo bendruomenių projektams remti numatyta apie 806 tūkst. eurų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.