baneris leidinys

kabinetasŠakių aklųjų ir silpnaregių draugija jau dvejus metus glaudžiasi Visuomenės sveikatos biuro patalpose. Nors socialinė darbuotoja Gintarė Kasperavičienė situacijos per daug nedramatizuoja, pripažįsta, kad taip būti negali, imtis sprendimų ragina ir tiesioginė jos valdžia. Be to, pastaruoju metu vienu kabinetu tenka dalintis dviem asmenims.

Nuotr. Jau dvejus metus Aklųjų ir silpnaregių socialinė darbuotoja Gintarė Kasperavičienė glaudžiasi Visuomenės sveikatos biure.

Pasak Aklųjų ir silpnaregių draugijos socialinės darbuotojos Gintarės Kasperavičienės, dabartinis darbo kabinetas, esantis Visuomenės sveikatos biuro patalpose, jai patinka. Strategiškai patogi ir vieta.
 
„Šalia ligoninė, patogu žmonėms. Eina pas gydytoją, jei reikia, užsuka čia. Be to, gražiai sutariam su Visuomenės biuru, yra salė, galim ir mes pasinaudoti patalpomis“, – teigė socialinė darbuotoja.

Tačiau tai tik gražioji medalio pusė. Kliūčių kyla, kai reikia įgyvendinti projektus, nes tuomet tiesiog nurodamas fizinio asmens gyvenamasis adresas.

„Mes čia neregistruoti ir prisiregistruoti net negalime. Kai įgyvendiname projektus, tiesiog nurodome kitą adresą. Suprantama, kad taip neturi būti. Be to, ieškoti patalpų ir spręsti šią situaciją ragina ir Kaunas (Šakių filialas priklauso Kauno ir Marijampolės aklųjų ir silpnaregių centrui – red.)“, – pripažino G. Kasperavičienė.  

Negana to, jau kuris laikas Visuomenės sveikatos biure dirba jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorius Martinas Eimutis. Būtent jis turi dalintis vienu kabinetu su G. Kasperavičiene.

„Dirbame pakaitomis. Jei esame vienas, tada kito nebūna. Būna, kad Martinas man leidžia dirbti čia, o jis eina į salę. Būna, kad turiu dirbti namuose“, – teigė pašnekovė.

Ji pripažįsta, kad tuomet lėtėja darbo tempas, produktyvumas. Keblumų kartais kyla ir žmonėms, nes nesupranta, kada gali ją rasti darbo vietoje, o kada ne. Be to, interesantus ji priiminėja ne tik darbo vietoje. Aštuoniems draugijos nariams reikia laikas nuo laiko suteikti tam tikrą pagalbą – sumokėti mokesčius, nupirkti maisto produktų. Yra tokių, kurie tiesiog nori išeiti pasivaikščioti, nuvykti į kapus, bažnyčią.

Pasak G. Kasperavičienės, dėl patalpų ne kartą ji kalbėjusi su savivaldybės meru Juozu Bertašiumi, tačiau kol kas ji raminama tik pažadais. „Tai antrus metus jau žada“, – sakė pašnekovė.

„Žinau tą problemą ir ieškau sprendimų“, – tikino rajono vadovas. Jis sakė įpareigojęs vicemerą Edgarą Pilypaitį apžiūrėti centre esančias Šakių vaistinės patalpas, kur galėtų būti įkurdinta ne tik Aklųjų ir silpnaregių draugija, bet ir kitos nevyriausybinės organizacijos.

„Tas pastatas neparduotas ir neaišku, kaip čia su juo bus, vicemeras apžiūrės ir bus aišku. Gal užteks tik einamojo remonto ir padarius keletą kabinetų visiems būtų gerai“, – aiškino J. Bertašius. Jis pabrėžė, kad patalpų reikia ne tik silpnaregiams, bet ir bendruomenių asociacijai, kol vyks remonto darbai, kažkur įsikelti reikės ir Atviram jaunimo centrui.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos