baneris leidinys

Lietuvos kaimo bendruomenėms  2016 metai – išskirtiniai ir ypatingi:  Seimas juos paskelbė Bendruomenių metais. Kaip sako Šakių bendruomenių centro pirmininkė Grina Šnirpūnienė, bendruomeninis judėjimas Lietuvoje dar  jaunas,  todėl toks jo pripažinimas tikrai yra džiuginantis.

Kaimo bendruomenių kūrimasis Lietuvos kaimuose prasidėjo dar  1995 m., Šakių rajone trys drąsiausios bendruomenės – Gelgaudiškio, Kriūkų, Valiulių – susibūrė 2002 m. Lietuvai įstojus į ES jau pirmaisiais narystės metais veikė 1200 kaimo bendruomenių, o Šakių rajone – 16 (dabar jau  40). Pasak G. Šnirpūnienės, bendruomeninis judėjimas – tai greitai ant savų kojų atsistojęs reiškinys. Jis prasidėjo  teturėdamas labai menkus teorinius pamatus,  o praktinių – jokių. Sugriovus socialistinio ūkio formą Lietuvoje, atsirado didelis ekonominis ir socialinis vakuumas. Daugelis žmonių niekur nepritapo ir to sutrikimo pasekmės jaučiamos ir iki šiol. Tačiau didelė dalis kaimo žmonių suprato bendrystės teikiamą naudą, tuo labiau, kad atkūrus nepriklausomybę tai tapo laisvo pasirinkimo reiškiniu. Dabar galima patiems analizuoti savo gyvenamųjų vietovių poreikius, turėti ne primestus, o pačių pasirinktus  lyderius, patiems galima kurti bendruomenės gyvenimo vizijas  bei jų įgyvendinimo programas.
 
„Kad Lietuvos bendruomenės per savo  gyvavimo laiką daug nuveikė, daug pasiekė, jau įrodinėti nereikia, nes darbai kalba patys už save. Tačiau didžiausias šio judėjimo pasiekimas, be abejo, yra tas, kad žmonės vėl atrado tikrąją, laisvanoriškumo  pagrindais ir pačių susikurtą bendrystę ir kad toje bendrystėje jie visi svarbūs, visi kūrėjai“, – sako Šakių bendruomenių centrų asociacijos pirmininkė.

Anot jos, nieko nuostabaus, kad šie metai paskelbti Bendruomenių metais – tai puiki proga žmonėms pasirodyti, ką jie nuveikė per tą laiką, ką sukūrė, be to, į kitus pasižiūrėti irgi yra malonu. Šiais metais mūsų rajono bendruomenėms bus tikrai ne viena galimybė savo veiklas pristatyti įvairiuose renginiuose. Pirmasis ir vienas didžiausių renginių – tai sausio 21 d. vykęs Vietos bendruomenių metų atidarymo renginys Šumsko bendruomenių namuose Vilniaus rajone. Renginio metu pristatytas Vietos bendruomenių metų ženklas, paskelbta planuojama bendruomenių metų veikla bei renginiai įvairiuose regionuose.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos