baneris leidinys

strategija koregavimasGintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį pirmadienį jau trečią kartą savivaldybėje viešėjo rajono teritorijos bendrojo plano keitimo koncepcijos rengėjai UAB „Taem urbanistai“ ir projekto vadovė Marija Burinskienė. Ji konstatavo, kad šakiečiams ne vis vien, kur jie gyvens, nes koncepcija, atsižvelgiant į pastabas, jau ne kartą koreguota. Visgi kylant naujiems klausimams ir pastaboms ji stebėjosi, kodėl tarybos nariai ir seniūnai negalėjo visko pateikti vienu metu. „Taip dirbti, mieli ponai, negalima“, – sakė viešnia.

Nuotr. Regioninės plėtros ir Architektūros ir urbanistikos skyrių vedėjai Vitas Girdauskas (kairėje) ir Vita Valaitienė bendrojo plano keitimo koncepciją su jos rengėjais aptarinėjo ir po susitikimo.

Nors į susitikimą buvo kviesti visi tarybos nariai bei seniūnai, susidomėjo vos keturi tarybos nariai ir septyni seniūnai.

Svečiai išreiškė viltį, kad pagaliau koncepciją patvirtins ir rajono taryba. Rengėjų nuomone, priimtinesnis yra koncepcijos A variantas, kur koncentracija numatyta prie urbanistinės plėtros ašių. Čia siūloma palaikyti ir plėtoti palankiausiose susisiekimo požiūriu vietose esančias gyvenamąsias vietoves, likusią rajono teritoriją rezervuojant ir išsaugant žemės ūkio plėtrai. Koncepcija B – decentralizuota koncentracija, kurios pagrindiniai principai – plėtoti Šakių rajono gyvenviečių tinklą kuo tolygiau. Tačiau ši plėtra reikalautų didesnių investicijų, griežtesnės kontrolės, politinės valios bei iniciatyvos. Šiuo koncepcijos variantu būtų keičiama ir tobulinama esama urbanistinė struktūra urbanistiškai neišvystytose rajono teritorijos dalyse.

Pasak projekto vadovės M. Burinskienės, buvo pateikti 25 pasiūlymai, į kuriuos pagal galimybes atsižvelgta ir atlikti koregavimai. Visgi ir po jų tiek administracijos direktorius Evaldas Sniečkus, tiek seniūnas Vidas Cikana turėjo priekaištų.

„Mes praėjusį kartą įvardijome kaip techninę klaidą, kad iki Sintautų leidžiam plėtrą, o iki Kudirkos Naumiesčio tam nesudarom galimybių. Kodėl tai nepataisyta? Nurodyta tik prie Būblelių, bet turi atsirasti erdvės plėtrai prie Kudirkos Naumiesčio“, – aiškino E. Sniečkus.

Nors tiek rengėjai, tiek projekto vadovė sakė, kad niekas nieko nedraudžia ir koncepcija ne šventa karvė, kurios ateityje nebus galima koreguoti, administracijos direktorius nebuvo linkęs nusileisti ir pabrėžė, kad į išsakytas pastabas turi būti atsižvelgta.

Sudargo seniūnė Rita Grigaitienė teiravosi, kodėl Sudargo seniūnijai nepriskiriamas Grinaičių kaimas – taip mažinamas bendras gyventojų skaičius. Nors dėl to, kad prie didesnių vietovių būtų priskiriamos mažesnės teritorijos bei kaimeliai, pastabos buvo išsakytos anksčiau, tą pabrėžė ir koncepciją analizavęs Regioninės plėtros komitetas, pasirodo, netikslumų neišvengta ir vėl.

„Mes taip niekados nebaigsim. Taip dirbti neįmanoma“, – girdėdama pastabas nerimo M. Burinskienė.

Ji akcentavo, kad su savivaldybės atstovais, tai yra Architektūros ir urbanistikos bei Regioninės plėtros skyriais, buvo tartasi, kad per tris savaites bus pateikti visi priekaištai, į kuriuos rengėjai atsižvelgs. Be to, ji akcentavo, kad į rajono koncepciją miesto sprendiniai neįeina.

„O jūs dabar vėl sakot, kad dar ne viskas! Jau gegužę tai galėjo būti patvirtinta rajono taryboje“, – kalbėjo viešnia.

Visgi tiek Sudargo seniūnė, tiek Lukšių seniūnas Vidas Cikana bei tarybos narys Kęstutis Smirnovas akcentavo, kad jeigu matomi trūkumai, tylėti negalima, ir teiravosi, ar jiems „sunku nubrėžti tas trūkstamas kelias linijas“.

Rengėjai žadėjo tai padaryti ir ketvirtadienį vykusio tarybos posėdžio metu trims tarybos nariams susilaikius Šakių rajono teritorijos bendrojo plano keitimo koncepcijai buvo pritarta.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos