baneris leidinys

Kai kurios rajono įstaigos jau anksčiau išreiškė norą įsirengti atsinaujinančių energijos išteklių šaltinius ir teikė paraiškas paramai gauti. Paaiškėjo, kad saulės jėgaines nori įsirengti dar septynios švietimo įstaigos ir Šakių ligoninė.

Valstybinės įstaigos gali teikti paraiškas paramai gauti iš 2021 m. Klimato kaitos programos lėšų.  
 
Dabar saulės elektrines norėtų įsirengti Sintautų bei Gelgaudiškio pagrindinės ir Šakių ,,Varpo“ mokyklos, Lukšių Vinco Grybo ir Griškabūdžio gimnazijos, Lekėčių ir Kriūkų mokyklos-daugiafunkciai centrai ir Šakių ligoninė. Pasak savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjo Arvydo Šlėderio, tai papildomas kvietimas teikti paraiškas, o pernai rugsėjį rajono taryba patvirtino visą sąrašą įstaigų, kurios teikė paraiškas paramai gauti, tačiau šių dabar minimų įstaigų tame sąraše nebuvo, nes jie nespėjo į ankstesnį kvietimą. Visuomeninės ir gyvenamosios paskirties pastatų, kurie nuosavybės teise priklauso valstybei, savivaldybėms, tradicinėms religinėms bendruomenėms, bendrijoms ar centrams įsirengti saules elektrines Energetikos ministerija skyrė 15 mln. eurų. Savivaldybei prie atsinaujinančių energijos išteklių įrengimo reiktų prisidėti 20 procentų savo lėšomis.

Energetikos ministerija skelbia, kad papildomas finansavimas saulės elektrinių įrengimui skiriamas ne tik įstaigoms – papildomai 2,4 mln. eurų skiriama gyventojams, kurie iki balandžio teikė paraiškas saulės elektrinėms įsirengti, tačiau, pritrūkus finansavimo, buvo įtraukti į rezervinį sąrašą. Tokių žmonių yra apie 2 tūkst. 500. Praėjusiu etapu 881 gyventojui buvo išdalinta 1,5 mln. eurų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos