baneris leidinys

sakiu kulturos centras
Gintarė MARTINAITIENĖ

Kauno apygardos teismas gruodžio 29 d. nutartimi paliko nepakeistą pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo pripažinta, kad buvęs Šakių kultūros centro direktorius Raimondas Januševičius iš pareigų atšauktas teisėtai ir pagrįstai. Be to, buvęs kultūros centro direktorius turės padengti ir bylinėjimosi išlaidas. Tiesa, jis turi galimybę sprendimą skųsti, bet ketvirtadienį dar nebuvo apsisprendęs, ar šia galimybe naudosis.

Kauno apygardos teismas pripažino, kad, atšaukdamas ieškovą iš pareigų, savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis tinkamai įvykdė teisės aktų reikalavimus. Pirmos instancijos teismas buvo nustatęs, kad „ieškovas pažeidė jam tenkančias pareigas, jas vykdė aplaidžiai ir netinkamai, ir būtent tai lėmė viešojo intereso pagrindu ieškovą atšaukti iš pareigų. Teismas sprendime objektyviai ir išsamiai įvertino atšaukimo priežastis“. Taip pat pabrėžiama, kad ieškovas, tai yra R. Januševičius, savo veiksmais supainiojo viešuosius ir privačius interesus ir jau vien tai, aiškina teismas, yra pakankamas pagrindas atšaukti ieškovą iš pareigų. Be to, minima, kad būtent R. Januševičius pasirinko tolesnį konfrontacijos kelią, eskalavo konfliktą viešojoje erdvėje, todėl konstruktyvus tolesnis darbas nebuvo įmanomas. Ieškovo kaltė, aiškina teismas, nustatyta ir pagal audito ataskaitoje nustatytus duomenis. Tai yra dėl darbuotojų darbo apmokėjimo, premijavimo, dokumentų tvarkymo, interesų supainiojimo ir pan.

Be to, kaip minėta, R. Januševičius turės padengti patirtas bylinėjimosi išlaidas, tai yra savivaldybei pervesti beveik 6 tūkst. eurų. Jo prašymas iš savivaldybės priteisti patirtą neturtinę žalą – atmestas.

„Ankstesni nuogąstavimai, kad meras savo politinėms užgaidoms tenkinti taško savivaldybės pinigus – nepagrįsti. Savivaldybė finansinio nuostolio nepatyrė, o dar įgijo ir labai svarbios patirties ir žinių, nes vadovo atšaukimo mechanizmas pritaikytas pirmą kartą“, – teigia meras.

R. Januševičius sako, kad savivaldybės mestos pajėgos ir finansai kainavo triskart daugiau nei jo, tačiau jis sako, kad nors ir kaip norisi netikėti tokiu teismo sprendimu, jis neturi „moralinės teisės netikėti, neigti ar ignoruoti teismo sprendimą“.

„Toks sprendimas nuvilia ne tik mane, bet ir daugybę žmonių. Panašu, kad mano advokatų oponavimo nėra, yra tik viena pusė. Bet pažiūrėkite ir bendrą kontekstą nacionaliniu lygiu. Kas valdžioj – to teisybė. Čia tas pats“, – sako R. Januševičius ir tebesilaiko pozicijos, kad tai, kas su juo įvyko, yra ne kas kitas, o politinis susidorojimas.

Beje, politinius viražus įžvelgia ir E. Pilypaitis.

„Net kai kurie dokumentai buvo rengti „valstiečių“ partijos kompiuteriuose, o pats advokatas buvo asmeninis Karbauskio turtų akcijų valdytojas, kol Karbauskis užėmė Seimo nario vietą. Tai šie dalykai iškalbingi. Gal Raimondas galėtų pasakyti, ar jis apmokėjo savo advokatams, ar partija. Šis procesas buvo ne tiesos ar teisybės ieškojimas, o politinio proceso palaikymas štai tokiomis priemonėmis“, – mano meras ir džiaugiasi, kad teisminiai procesai baigėsi.

Tiesa, R. Januševičius turi galimybę sprendimą skųsti, bet ketvirtadienį dar negalėjo pasakyti, ar taip ir darys.

„Šiai dienai dar neapsisprendęs. Reikia racionaliai pasižiūrėti, įvertinti, o ne emocijomis vadovautis“, – kalbėjo buvęs kultūros centro vadovas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos