Vyriausioji tarnybinės etikos komisija atsakymo nepateikė

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) gavo Šakių rajono savivaldybės prašymą išaiškinti, ar Socialinių paslaugų centro direktorė Vilma Bielskienė, Lukšių dienos centre įdarbinusi seserį, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų.
 
Komisija teigia, kad Šakių rajono savivaldybė, gavusi Socialinių paslaugų centro darbuotojų prašymą tyrimo neatliko, o pareiškėjų kreipimąsi persiuntė Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

„Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme įtvirtinta prievolė valstybės ar savivaldybių institucijų, įstaigų vadovams, ar jų įgaliotiems atstovams kontroliuoti kaip asmenys, dirbantys valstybinėje tarnyboje, vykdo šio įstatymo nuostatas. Todėl, minėti institucijų ar įstaigų vadovai, gavę pagrįstą informaciją apie tai, kad asmuo nevykdo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų, privalo atlikti pavaldaus asmens elgesio patikrinimą. Apie patikrinimo rezultatus informuojama Komisija“, - rašoma pranešime.

Atsižvelgiant į tai ir vadovaujantis Vyriausiosios tarybinės etikos komisijos įstatymo 18 straipsnio 1 dalies 2 punkto nuostatomis, komisija nusprendė pavesti Šakių rajono savivaldybės administracijos direktoriui sudaryti komisiją, kuri įvertintų, ar nurodytas V. Bielskienės elgesys atitinka Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus.

Primename, kad administracijos direktoriaus Juozo Puodžiukaičio sudaryta komisija jau baigė darbą ir būtent šį klausimą aiškino esanti nekompetentinga spręsti, todėl ir kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Taigi nei vieni, nei kiti kol kas negali atsakyti, ar įstatymas buvo pažeistas, ar ne.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.