baneris leidinys

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) gavo Šakių rajono savivaldybės prašymą išaiškinti, ar Socialinių paslaugų centro direktorė Vilma Bielskienė, Lukšių dienos centre įdarbinusi seserį, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų.
 
Komisija teigia, kad Šakių rajono savivaldybė, gavusi Socialinių paslaugų centro darbuotojų prašymą tyrimo neatliko, o pareiškėjų kreipimąsi persiuntė Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

„Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme įtvirtinta prievolė valstybės ar savivaldybių institucijų, įstaigų vadovams, ar jų įgaliotiems atstovams kontroliuoti kaip asmenys, dirbantys valstybinėje tarnyboje, vykdo šio įstatymo nuostatas. Todėl, minėti institucijų ar įstaigų vadovai, gavę pagrįstą informaciją apie tai, kad asmuo nevykdo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų, privalo atlikti pavaldaus asmens elgesio patikrinimą. Apie patikrinimo rezultatus informuojama Komisija“, - rašoma pranešime.

Atsižvelgiant į tai ir vadovaujantis Vyriausiosios tarybinės etikos komisijos įstatymo 18 straipsnio 1 dalies 2 punkto nuostatomis, komisija nusprendė pavesti Šakių rajono savivaldybės administracijos direktoriui sudaryti komisiją, kuri įvertintų, ar nurodytas V. Bielskienės elgesys atitinka Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus.

Primename, kad administracijos direktoriaus Juozo Puodžiukaičio sudaryta komisija jau baigė darbą ir būtent šį klausimą aiškino esanti nekompetentinga spręsti, todėl ir kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Taigi nei vieni, nei kiti kol kas negali atsakyti, ar įstatymas buvo pažeistas, ar ne.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos