Kaimiškoms vietovėms – išskirtinis dėmesys

Praėjusią savaitę Kazlų Rūdos savivaldybėje vykusiame Marijampolės regiono plėtros tarybos posėdyje, kuriame dalyvavo rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius, buvo patvirtintas Marijampolės regiono plėtros planas 2014–2020 metams. Regione investicijos bus planuojamos pagal tris pagrindinius prioritetus.
 
Pirmasis prioritetas „Žmogus ir visuomenė“ apima švietimo kokybės ir paslaugų gerinimą, socialinių paslaugų plėtrą, bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų veiklos skatinimą ir kita. „Ekonomikos skatinimo“ prioritetas aprėpia inovacijų ir turizmo skatinimo, transporto sistemų plėtros, darnaus išteklių naudojimo, investicijas į miestų, miestelių ir kaimų infrastruktūrą. Trečiajame prioritete „Pažangus valdymas“ numatytos veiklos, kuriomis būtų skatinamas visuomenės dalyvavimas sprendimų priėmime, aktyvumas, seniūnų veiklos gerinimas ir kitos priemonės.

Didžiausios investicijos numatytos transporto infrastruktūros gerinimui (keliai, geležinkeliai, dviračių takai ir kt.), savivaldybių centrų, miestelių ir kaimų kompleksiniam sutvarkymui, energijos taupymo projektams, vandens ir nuotekų sistemų tvarkymui, kultūros paveldo išsaugojimui. Iš viso į Planą įtrauktoms priemonėms įgyvendinti prireiktų daugiau kaip milijardo litų, kurių didžiąją dalį sudarytų ES fondų lėšos.

Posėdyje dalyvavęs Vidaus reikalų ministerijos atstovas, Regioninės politikos departamento Regioninės politikos strateginio koordinavimo skyriaus vyr. specialistas Andrius Valickas pristatė Regioninės politikos įgyvendinimą ir perspektyvas 2014–2020 metams, plačiau pakomentavo, kokias priemones planuojama įgyvendinti šiuo laikotarpiu. Numatoma, kad parama bus skiriama tikslinėms teritorijoms, kurios bus išskirtos remiantis demografiniais, ekonominiais bei užimtumo rodikliais. Investicijas žadama skirti kompleksiškam savivaldybių centrų ir kitų miestų (nuo 6 iki 100 tūkst. gyv.) viešosios infrastruktūros atnaujinimui bei 1-6 tūkst. gyventojų turinčių miestų (išskyrus savivaldybių centrus), miestelių ir kaimo vietovių infrastruktūrai. Numatoma finansuoti vietinės reikšmės transporto infrastruktūrą, ekologišką viešąjį transportą, modernizuoti švietimo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas, didinti būsto prieinamumą. Taip pat ketinama remti kaimo plėtrą – atnaujinti mažiau kaip 1 tūkst. gyventojų turinčių miestų, miestelių ir kaimų viešąją infrastruktūrą.

Posėdyje taip pat pristatytas Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo plano 2014–2020 metams projektas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pakanka sporto infrastruktūros rajone?

klausimelis 04 19Arūnė iš Griškabūdžio:

Ne. Griškabūdyje nieko nėra. Mokyklos stadionui reikėtų labai didelio remonto. Ten yra krepšinio aikštelė, bet aš krepšinio nežaidžiu. Atvykdavau pasportuoti į Šakius. Lankiausi baseine ir treniruoklių salėje. Šakiuose reikėtų daugiau dviračių takų, nes nelabai yra kur važiuoti. 

klausimelis 04 19 2

Milda iš Šakių:

Nepakanka. G alėtų būti daugiau. Labai trūksta dviračių takų. Daug metų laukiam dviračių tako Šakiai–Lukšiai. Girdėjau apie Šakių „Varpo“ mokyklos stadiono rekonstrukciją. Tikrai reikalingas ir futbolo aikštynas, ir lengvosios atletikos treniruotės, nes kuo daugiau sportuosim, tuo bus geriau.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.