akcija2024 568px

svietimo direktoriu pasitarimas
Rajono švietimo įstaigų vadovams dažnai sunku surasti trūkstamų mokytojų vien dėl to, kad negali jiems pasiūlyti pilno krūvio, vis tik kai kuriems pavyko į mokytojų kolektyvus pritraukti jaunų specialistų. A. S. Šulskytės nuotr.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Praėjusį penktadienį į tradicinį pasitarimą rinkosi mūsų rajono švietimo įstaigų vadovai. Tarp daugybės klausimų – susitikimas su savivaldybės mero Raimondo Januševičiaus komanda, leidinio „Reitingai“ puslapiuose ištransliuoti mūsų rajono mokyklų rezultatai, susitikimo su švietimo ministre Marijampolėje aktualijos. Mokyklų direktoriai pasidalino savo kasdieniais džiaugsmais ir rūpesčiais. Viena iš problemų – mokytojų trūkumas.

Pasak vicemero Dariaus Jakavičiaus, švietimo ministrė yra teisi sakydama, kad mes verkiam, jog mums trūksta mokytojų, tačiau bendroje sistemoje nenurodome, kad jų ieškome.

„Kiek žinau, pirmas per tris metus mokytojas ateis mokyti matematikos į Šakių „Varpo“ mokyklą. Reikia džiaugtis, kad jis atsirado, tačiau reikia ieškoti kelių, kaip pritraukti daugiau, ir tendencija nėra gera, kai, išėjus vienam mokytojui, jo pamokas perima kiti šio dalyko mokytojai“,  – pabrėžė vicemeras, apgailestaudamas, kad taip „sukasi užburtas ratas ir tos gyvasties į mokyklas nepavyksta įnešti“, kad atjaunėtų mokytojų kolektyvai.

Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro l. e. p. direktorė Genutė Žilinskienė teigė, kad, tapus regiono centru, jiems trūksta specialiųjų pedagogų ir mokytojo padėjėjų. Netrukus su darbuotojų trūkumu susidurs ir Šakių rajono meno mokykla. Jos direktorius Einaras Martinaitis apgailestavo, kad „akademijos tuščios, o aplinkui jau nėra ką paimti iš kitų rajonų“, nes mokykla nedidelė, todėl atėjusiam mokytojui gali sudaryti tik dalį krūvio.

Nors situacija Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje stabili ir kolektyvas netrukus pasipildys dviem jaunais mokytojais, tačiau trūksta matematikos mokytojo, didelis poreikis mokytojo padėjėjų. Pasak direktorės Nijolės Šapolienės, nors ir būtų kam mokytojo padėjėjais dirbti, kol kas mokykla negali to sau leisti. Matematikos mokytojo ieško ir Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Lilija Liutvinienė.

Kaip paaiškėjo, Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriuje matematikos mokytojo taip pat trūko, tačiau nuo naujų mokslo metų ši problema išsispręs, nes susitarta su Vilkaviškio skyriumi. Skyriaus vedėja Marija Jurgilienė džiaugėsi, kad kitais specialistais – lietuvių ir anglų kalbų, biologijos ir geografijos mokytojais – jie dalinasi su Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija. Šios gimnazijos ir Sintautų pagrindinės mokyklos direktorius Romualdas Vadluga stebėjosi, kad Sintautų darželis neturi valytojos – šį darbą atlieka auklėtojų padėjėjos. Jo manymu, etatai turėtų būti suvienodinti visose rajono švietimo įstaigose.

O štai sujungti Šakių darželiai nuo gegužės 1 d. tapo ikimokyklinio ugdymo mokykla „Maži žingsneliai“. Įstaigos direktorė Lina Viliūšienė sakė, kad nors kolektyvas sukomplektuotas, tačiau laikinai trūksta logopedo, nes dvi jaunos darbuotojos šiuo metu vaiko auginimo atostogose.

Rajono savivaldybės meras, išklausęs švietimo įstaigų vadovus, teigė, kad dėl iškilusių problemų dar susitiks su kiekvienu asmeniškai, ir kvietė problemų „neslėpti po gražiais dalykais, kad jos vieną dieną nesprogtų“.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos