baneris leidinys

valaitis bulvesLina POŠKEVIČIŪTĖ

Vienas pirmųjų rajone ankstyvąsias „Catania“ veislės bulves birželio 17 d. ėmė kasti Kudirkos Naumiesčio ūkininkas Mindaugas Valaitis. Šeštadienį šviežios bulvės jau atsidūrė Kauno turguje.

Nuotr. Ūkininkas Mindaugas Valaitis džiaugėsi pirmuoju ankstyvųjų bulvių derliumi ir šią savaitę numatęs  kasti didesnius bulvių plotus.  

Apie šių metų bulvininkystės darbų pradžią Mindaugas pasakojo, kad dar vasario mėnesį bulves  supilstė į dėžutes ir daigino specialiose daigyklose. Pasak ūkininko, dirvai įšilus iki maždaug septynių laipsnių temperatūros, sudaigintos bulvės buvo sodinamos ir apdengiamos agrodanga. Šios veislės ankstyvųjų bulvių pasodino apie septynis ha.

„Kai reikėdavo bulves kaupti, agrodangą nudengdavome, o apkaupę vėl uždengdavome. Ypač sunerimau, kai dvi savaites buvo sausra, tuomet statėm laistymo sistemą ir kas tris dienas laistėm tuos plotus: ankstyvai bulvei, kad sparčiai augtų, reikalinga drėgmė“, – patirtimi dalinosi ūkininkas.

Šiemet M. Valaitis augina apie 70 ha bulvių – nuo itin ankstyvų iki vėlyvųjų veislių. Sėklą perka iš UAB „Šaka“, nes, pasak ūkininko, ši bendrovė turi didelę patirtį, sėklos yra išbandytos ir atrinktos kaip tinkamiausios iš daugelio kitų veislių, visos yra derlingos.

„Kol kas pirmasis ankstyvųjų bulvių derlius tenkina, sąlygos augti šiemet buvo neblogos, nors ir teko papildomai laistyti bulves, bet jos gražios, geros, todėl greitai  visas realizavome. Didmenoj gavome už kilogramą didesnių bulvių po 60 ct, už mažesnes – po 30 ct. Kasėme tik pabandymui, pusę hektaro gal nukasėm“, – optimistiškai nusiteikęs kalbėjo naumiestietis.

Praeito savaitgalio lietūs ūkininko neišgąsdino, nes lietus buvo labai reikalingas – trūko drėgmės. Ūkininkas džiaugėsi, kad pastaruoju metu sąlygos bulvėms augti yra idealios.

Antras rimtesnis kasimas bus šią savaitę ir bulves ūkininkas realizuos per „Bulvių namų“ kooperatyvą.

Apie 10 metų ūkininkaujantis M. Valaitis turi visą reikalingą bulvių kasimo ir apdorojimo techniką, kurią įsigijo įgyvendinęs jau tris projektus pagal Kaimo plėtros programą. Šiandien ūkininkas galvoja tik apie tobulėjimą...

„Investuoti yra į kur: nuolat tobulėjančios augalų auginimo technologijos, modernios bulvių dorojimo technikos, naujos sandėliavimo patalpos, kokybiškesnių laistymo sistemų įrengimas ir kita“, – vardijo M. Valaitis.

M. Valaitis pasidžiaugė, kad ir vėlyvosios bulvės iš lėto auga, atrodo gražiai, drėgmės yra, ir, jei bus palankios sąlygos, tikisi gero derliaus jau rugpjūčio mėnesį.

Kiti kalbinti rajono ūkininkai teigė, kad daugiau bulvių turėtų atsirasti tik apie Jonines. Jos tiks ne tik paragauti, bet ir visiems tradiciniams lietuviškiems patiekalams gaminti.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos