baneris leidinys

Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus ir seniūnijų specialistai apklausė rajono ūkininkus ir žemės ūkio bendroves dėl nepalankių meteorologinių sąlygų padarytos žalos. Labiausiai nukentėjo Sudargo ir Plokščių seniūnijose gyvenantys ir dirbantys žemdirbiai.

Iki spalio 3 d. prašymus dėl žalos pateikė dešimt rajono ūkininkų. Duomenys dar gali keistis, nes prašymai dėl žalos renkami ir toliau. Gyventojai, ūkio subjektai ir kitos įstaigos, kurie dėl ekstremaliosios situacijos patyrė žalą, prašymus turi pateikti ne vėliau kaip per mėnesį nuo žalos atsiradimo.
 
Kaip minėta, dėl meteorologinių sąlygų rajone labiausiai nukentėjo Sudargo ir Plokščių seniūnijose esantys žemės ūkio subjektai.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos duomenimis, Šakių rajone 2017 m. rugsėjo mėnesį iškrito 92 mm kritulių. Toks kritulių kiekis 1,8 karto viršijo minėto laikotarpio vidutinį daugiametį kritulių kiekį.

Savivaldybės lygio ekstremalioji situacija skelbiama, kai įvykis atitinka, pasiekia ar viršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintus ekstremaliųjų įvykių kriterijus ir sąlygas, išdėstytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu.

Rajone situacija kriterijų neatitiko, todėl ekstremali situacija neskelbta. Ministrų kabinetas spalio 4 d. pritarė Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos rekomendacijai ir ekstremalią situaciją paskelbė visoje šalyje

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos