baneris leidinys

zeglaitiene gustainiskiai
Nors oficialiai Gustainiškiuose esantys globos namai veikia nepilnus metus, jų direktorė Irena Žėglaitienė-Racevičienė pripažįsta, kad išsilaikyti sunku, spaudžia ir reikalavimai, tad gailisi apskritai investavę į šios paslaugos legalizavimą. D. Pavalkio nuotr.


Nors Gustainiškių kaime (Kudirkos Naumiesčio sen.) įsikūrę globos namai veikia kone dešimtmetį, nuo 2015-ųjų, kai keitėsi tvarka, jų veikla tapo nelegali. Spręsdami susidariusią situaciją jie stengėsi įgyvendinti keliamus reikalavimus ir praėjusių metų lapkričio 15d. grupinio gyvenimo namams išduota veiklos licencija. Gruodžio 27d. įstaigoje surengtas oficialus atidarymas, o šiandien jau pati įstaiga svarsto stabdyti veiklą.

„Kol kas dirbame. Turime dvi bobytes, bet nieko gero, daugiau žmonių nėra. Ateity tikrai uždarysime savo noru, be reikalo investavome“, – sakė privačių globos namų savininkas Arūnas Racevičius, pabrėžęs, kad Socialinių paslaugų priežiūros departamentas esą tik be reikalo kabinėjasi.

Jam pritardama jo sutuoktinė, globos namų direktorė Irena Žėglaitienė-Racevičienė aiškino, kad tiesiog per didelė našta išlaikyti globos namus, kuriuose gyvena dvi senolės, kai realiai čia galėtų gyventi šeši žmonės.

Įstaigos vadovė stebisi tokiu departamento požiūriu, kai lapkritį išduodant licenciją viskas tinka, o dabar jau nebe.

„Reikalavimai didžiuliai. Maždaug po pusės metų atvažiavo departamentas ir pasakė, kad vonia neatitinka, kad niekas neatitinka, kad prūdą reikia aptverti, bobutėms kompiuterių reikia, neprimena namų aplinkos... Vienu žodžiu, daugybė dalykų, bet iš esmės niekas pas mus nepasikeitė. Laiko iš pagrindų viską sutvarkyti davė iki lapkričio 19 dienos“, – sakė I. Žėglaitienė-Racevičienė.

Nei trečiadienį, nei ketvirtadienį susisiekti su Socialinių paslaugų priežiūros departamento Įstaigų priežiūros skyriumi nepavyko, tad šiuo klausimu išklausyti departamento pozicijos nebuvo galimybės.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos