Pašventino atkurtąjį kryžių

Lapkričio 8 d. Kretkampio kapinėse buvo pašventinta 1933 m. pastatyto koplytstulpio kopija, kurią pagamino tautodailininkas Andrius Bieliukas, o pašventino Lekėčių klebonas Audrius Kurapka.

Jau buvome rašę, kad muziejininkai dar 2014 m. ekspedicijos metu Kretkampio kapinėse aptiko sunykusį 1933 m. statytą medinį dekoruotą kryžių su koplytėle (kai jį pajudino, visai subiro dekoro detalės).

Jau tuomet buvo suplanuota atlikti šio koplytstulpio kopiją. Buvo kreiptasi į tautodailininką Andrių Bieliuką, kad vietoj senojo pagamintų naują analogišką kryžių su koplytėle.
Senasis kryžius perkeltas saugojimui į Zanavykų muziejų.

Spėjama, jog koplytstulpį 1930 m. pastatė Zitiečių vienuolės, kurios Kretkampyje buvo įkūrusios senelių prieglaudą. Muziejininkas Gintas Čekauskas aplankė keletą Kretkampio gyventojų, tikslino informaciją, ieškojo senų kryžiaus fotonuotraukų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.