Apdovanojimai – iš Prezidentės rankų

kurasSpalio 26 d. LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo 29 Konstitucijos egzamino nugalėtojus, į Prezidentūrą atvykusius iš visos Lietuvos. Iš Prezidentės rankų apdovanojimus gavo Šakių rajono savivaldybės vicemeras Edgaras Pilypaitis ir Kudirkos Naumiesčio gyventojas, Klaipėdos universiteto studentas Mindaugas Kuras.
 
Nuotr. Aštuntą kartą Konstitucijos egzaminą laikęs Mindaugas Kuras parodė puikias žinias ir pirmadienį iš Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų atsiėmė apdovanojimą.
 
Pagerbė kraštiečius  

Pirmadienį Konstitucijos egzamino nugalėtojus sveikinusi Prezidentė sakė, kad Konstitucijos egzaminas yra Lietuvos žmonių patriotiškumo liudijimas.

„Tūkstančiai aktyvių piliečių savo pavyzdžiu rodo, kad esame brandi visuomenė, žinanti, kas yra valstybingumo pamatas, ir prisimenanti savo teises bei pareigas“, – kalbėjo šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, Konstitucijos egzamino tradicija sutelkia visą Lietuvą ir primena, jog šalies žmonės žino pamatus, ant kurių 1992-aisiais spalio 25 d. visa tauta referendume nusprendė kurti savo valstybę. Tuomet priimta Konstitucija saugo mums reikšmingiausius dalykus: šalies nepriklausomybę, demokratiją, prigimtines žmogaus teises ir laisves. Prezidentės teigimu, tik laikydamiesi Konstitucijoje įtvirtintų principų, turėsime universalų raktą, padedantį įveikti naujus ir dažnai neregėtus mūsų valstybės gyvenimo iššūkius.

Jau devintą kartą visoje šalyje surengtas Konstitucijos egzaminas sulaukė daugiau nei 31 tūkst. dalyvių, kurie varžėsi atskirose grupėse: pilnametystės sulaukusių piliečių, teisę studijuojančių ir teisinį išsilavinimą turinčių asmenų, laisvės atėmimo vietose esančių nuteistųjų ir skirtingo amžiaus moksleivių.

Pirmadienį iš Prezidentės D. Grybauskaitės rankų apdovanojimą atsiėmė egzaminą puikiai išlaikęs Šakių rajono savivaldybės vicemeras E. Pilypaitis bei „Delfi“ piliečių grupėje pirmąją vietą laimėjęs naumiestietis M. Kuras. Šiemet Konstitucijos egzamine jis dalyvavo aštuntą kartą.

„Kasmet prieš egzaminą paimu Konstituciją, dar kartą ją perskaitau. Taip pasikartoju pagrindinį šalies įstatymą ir pasiruošiu egzaminui“, – sakė M. Kuras, pridurdamas, jog labai palaiko iniciatyvą organizuoti Konstitucijos egzaminą.

„Manau, kiekvienam Lietuvos piliečiui privaloma išmanyti šalies įstatymus. Mes ir Prezidentą, ir Seimo narius renkame – turėtų būti svarbu kiekvienam žinoti, kokiam laikotarpiui juos renkame, kokias funkcijas jie atlieka...“– pridūrė M. Kuras. Studentas tikisi, kad Konstitucijos egzaminas, kaip ir Nacionalinis diktantas, kurį jis kasmet rašo, bus organizuojami dar ne vienerius metus.

„Nacionalinis diktantas – kalbos mylėtojų šventė, juk kiekvienas lietuvis privalo bent jau rašyti be klaidų, ne taip, kaip šiuo metu rašo kai kurie piliečiai. Štai Konstitucijos egzaminas – šventė, kurioje dalyvaujantys pasitikrina, kaip išmano šalies įstatymus. Vis dėlto manau, kad šis egzaminas turėtų būti privalomas. Tada visi būtų priversti jam ruoštis. Būtų priversti skaityti įstatymus ir, jei pradėtų absoliučiai visi jų laikytis, Lietuvoje gyvenimas pasikeistų tikrai į gerą pusę“, – įsitikinęs M. Kuras.
 
Konstitucijai 23-eji

Nepriklausomoje, išsilaisvinusioje iš sovietinės okupacijos Lietuvos valstybėje LR Konstitucijai skaičiuojami 23-eri metai. Prezidentė pabrėžė, kad, prieš 23-jus metus referendume priėmę Konstituciją, Lietuvos piliečiai kartu pasiryžo kurti, ginti darnią pilietinę visuomenę ir teisinę valstybę.

„Konstitucija užtikrina valstybės stabilumą ir saugumą. Galime didžiuotis, kad tai ilgiausiai galiojanti Konstitucija mūsų valstybės istorijoje. Nors ne kartą buvo mėginta išjudinti jos pamatus, šie bandymai buvo nesėkmingi. Tai rodo mūsų Tautos brandą, pagarbą teisinėms vertybėms ir veiksmingą Konstitucijos apsaugos mechanizmą“, – sakė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, tik teisės viršenybe grindžiamoje valstybėje galima užtikrinti pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms bei užkirsti kelią diskriminacijai ir privilegijoms. Žodžio laisvė, teisė kurti šalies gerovę ir lemti savo šalies likimą gali būti užtikrinta tik pilietinėje visuomenėje. Šios vertybės yra demokratijos ramsčiai, kuriais grindžiamas mūsų valstybingumas. Konstitucija svarbi ir geopolitinių iššūkių akivaizdoje. Kai pasaulyje ir visai greta mūsų valstybės vyksta neramumai ir konfliktai, negalima pamiršti, kad iškovota laisvė yra trapi.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.