„Jievaro tilto“ laureatais pripažinti „Pynės“ šokėjai

jievaras lauretai
V. Venslovaičio nuotr. Respublikinio vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių grupių festivalio-konkurso „Jievaro tiltu 2019“ laureatai – Šakių kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Pynė“, vadovaujama Vitalijos Venienės.


Šeštadienį Šakių kultūros centre vyko respublikinis vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių grupių festivalis-konkursas „Jievaro tiltu 2019“, skirtas Juozo Lingio 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Jame susirungė 11 liaudiškų šokių kolektyvų iš Vilkaviškio, Anykščių, Joniškio, Punsko, Šiaulių, Panevėžio, Akmenės ir mūsų rajono.
 
Kompetentinga komisija, kurią sudarė Lietuvos nacionalinio kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus choreografijos specialistė Gražina Kasparavičiūtė (komisijos pirmininkė), Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės liaudiškų šokių ansamblio „Neris“ meno vadovė ir choreografė   Nijolė Ritvienė bei Kauno choreografų asociacijos „Terpsichorė“ ir Vytauto Didžiojo universiteto tautinių šokių ansamblio „Žilvitis“ vadovas Edgaras Šnipaitis, pasidžiaugė puikiais visų kolektyvų pasirodymais. Komisijos nariai vertino artistiškumą, šokėjų meninį lygį, sceninę kultūrą, šokio pasirinkimą, įtaigumą ir net akių blizgesį, t.y. šoka „valdiškai ar iš širdies“. Jie prisipažino, kad išrinkti pačius geriausius buvo nelengva.

Festivalio-konkurso „Jievaro tiltu 2019“ laureatais vienbalsiai pripažinti Šakių kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupės „Pynė“ (vadovė Vitalija Venienė) šokėjai. Jiems įteiktas 200 eurų prizas. Nominacija „Už išraiškingiausiai atliktą Juozo Lingio šokį“ atiteko Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro šokių studijos jaunimo grupei „Vyželė“.

Visi festivalyje-konkurse dalyvavę kolektyvai apdovanoti Šakių kultūros centro direktoriaus Raimondo Januševičiaus padėkomis ir suvenyrais bei Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liausos padėkos raštais. Prizinių vietų laimėtojams skirti ir piniginiai prizai, kuriuos įsteigė festivalio-konkurso „Jievaro tiltu 2019“ organizatorius – Šakių kultūros centras.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate įvykius JAV?

klausimelis 07 23Juozas iš Gotlybiškių:

Labai seku įvykius Amerikoje. Keistas man tas pasikėsinimas į Trumpą. Ar nebus tik surežisuotas? Tokia mano nuomonė. O kad Bidenas pasitraukė iš rinkimų kovos, pritariu tokiam jo pasirinkimui. Amžius visgi. Manau, atsiras kandidatų jį pakeisti. O jei bus išrinktas Trumpas, sunku kažką prognozuoti. Jis yra reiklesnis. Gal ir neblogai būtų. Nesuprantu vieno, pasaulyje vyksta karai, žūsta žmonės. Ar negali tie pasaulio viršininkai susėsti ir priimti esminius sprendimus?

klausimelis 07 23 2

Bronislava iš Lukšių:

Dar nežinojau, kad Bidenas pasitraukė iš prezidento rinkimų. Manau, jau reikėjo, painiojasi kalbėdamas, sumaišo prezidentų pavardes. O dėl pasikėsinimo į kitą kanditatą, Trumpą, nesuprantu pasikėsinusio jaunuolio motyvų. Tiesa, Trumpas po šio įvykio įgavo didesnį liaudies pasitikėjimą. Sunku pasakyti, kas lauktų Europos, Ukrainos, Trumpui tapus prezidentu. Gal blogiau nebūtų. Reikia tikėtis, kad viskas bus gerai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.