Cirko dieną Šakiai pasitiko su trenksmu

cirko diena sakiuose
Ukrainietė Kira ant scenos žengė net du kartus – žiūrovai išvydo dar Ukrainoje parengtą merginos solinį numerį bei vakarą vainikavusį pasirodymą, kurį ji atliko su kitais Šakių cirko mokyklos artistais. D. Pavalkio nuotr.


Praėjusį ketvirtadienį po ilgos pertraukos Šakių kultūros centro salę užpildė įspūdingų reginių ištroškę cirko gerbėjai. Pasaulinė cirko diena – balandžio 16-oji, šiais metais ji atžengė kartu su didžiosiomis pavasario šventėmis, todėl Šakių cirko mokykla šią svarbią dieną minėjo kiek anksčiau ir padovanojo šventę ne tik sau, bet ir publikai.

„Kas jau kas, o Šakių miestas, tituluojamas kaip Lietuvos cirko sostinė, šią dieną privalo švęsti su trenksmu.

Mėgausimės pasiilgtais Šakių cirko mokyklos pasirodymais, akys raibs nuo grožio, lanksčių judesių ir muzikos harmonijos“, – susirinkusiesiems žadėjo renginio vedėja Laura Saunorienė.

Visa puokšte kvapą gniaužiančių pasirodymų žiūrovus džiugino Šakių cirko mokyklos akrobatai. Dalis mažųjų mokyklos auklėtinių tą vakarą žengė tik pirmuosius savo kaip cirko artistų žingsnelius, o mokyklos senbuviai į sceną lipo jau nebesuskaičiuojamą kartą – blizgūs kostiumai, įspūdingas apšvietimas ir besižavinčios žiūrovų akys tapo neatsiejama jų gyvenimo dalimi. Sparčiai kylanti mokyklos žvaigždė dešimtmetė Liepa Pavalkytė ketvirtadienį scenon žengė net tris kartus. Pasak mažosios artistės, cirko meno ji mokosi jau penkerius metus, beveik kiekvieną dieną skirdama laiko treniruotėms. Mergaitė teigė, jog daug laiko ir jėgų pareikalaujantis praktikavimasis jai niekada neatsibosta, o paklausta, kuris iš renginio programoje demonstruotų numerių jai pačiai labiausiai patiko, ilgai nesvarsčiusi Liepa simpatijas atidavė savo soliniam pasirodymui „Mažoji Ledi“. O štai oro akrobatei Augustei Ižganaitytei šie metai cirko mokykloje jau aštunti. Nors šiuo metu mergina studijuoja Vilniuje ir repeticijose apsilanko ganėtinai retai, tačiau Augustė jau į kraują įaugusiam menui visada atranda laiko, pakviesta mielai dalyvauja pasirodymuose. Mokyklos senbuvė su šypsena tvirtina, jog net naktį pažadinta laisvai prisimintų visą pasirodymų eigą, o apie žymiai sumažėjusį repeticijų skaičių primena tik kitą rytą po pasirodymo paskaudę raumenys.

Žiūrovų širdis trumpam stabtelėti privertė ir įspūdingas ant vienračio įsitaisiusio žonglieriaus Emilio Naujoko bei sesutės Aušrinės duetas. Nors Emilio kelias mokykloje buvo vingiuotas – pradėjęs lankyti užsiėmimus, vaikinas po keleto mėnesių juos metė, tačiau galiausiai vis tiek sugrįžo į cirko pasaulį. Pasak Emilio, vienračio įvaldymas reikalauja daugybės darbo, neapsiribojančio penkis kartus per savaitę vykstančiomis treniruotėmis – repeticijos tęsiasi ir maža scena virtusiuose namuose, kuriuose jaunuolis treniruojasi tėvų padovanotu vienračiu. Apibūdinant artisto pastangas, posakį „kruvinas darbas“ galima vartoti tiesiogine reikšme – anot Emilio, mokantis važiuoti vienračiu, tiesiog neįmanoma suskaičiuoti kritimų kiekio, tačiau einant laikui jų mažėja, o jei ir nepavyksta išvengti kritimo,  kristi išmoksti tinkamai, elegantiškai, taip, kad be jokių problemų galėtum tęsti savo pasirodymą.  

Gera nuotaika su kaupu veržėsi neatsiejamų Šakių cirko mokyklos narių – karališkųjų pudelių – pasirodymo metu. Publiką linksmino bei iš vietų pajudino ir klounas Petrelis, sau į kompaniją ant scenos pasikvietęs ne tik mažuosius  gerbėjus, bet ir vyresnius vakaro svečius.

Ryškiu Pasaulinei cirko dienai skirto renginio akcentu tapo ukrainietės Kiros  Babič pasirodymai.  Konkursams ir festivaliams skirtą solinį numerį mergina parengė dar būdama Ukrainoje, tačiau baisiems įvykiams pakoregavus planus, debiutas įvyko čia – Šakių kultūros centro scenoje.

Vakarą vainikavo Kiros, A. Ižganaitytės ir Aurėjos Šedbaraitės jaudinantis pasirodymas, kurio metu skambėjo ukrainiečių dainininkės Jamalos daina „1944“, oro akrobačių juostos nusidažė mėlyna ir geltona spalvomis.

Žiūrovus žavėjusios cirko magijos nebūtų ne tik be talentingų jaunųjų artistų pastangų, tačiau ir be juos treniruojančių žmonių atsidavimo savo darbui. Už neįtikėtiną vaizdą scenoje publika ir mokyklos auklėtiniai plojimais dėkojo cirko mokyklos vadovams – meno vadovei Itanai Januševičienei, gimnastikos trenerei Giedrei Dzindzelėnaitei, baletmeisterei Erikai Januševičiūtei-Šeflerienei bei treneriui Anatolie Nicolaev.

Agnė Kereišiūtė

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.