Dauno sindromo dieną – apie bendrystę ir toleranciją

Pasibuvimas buvo ypatingas dar ir tuo, jog filmą kartu žiūrėjo ir patys jo herojai – Martynas (kairėje) ir Mindaugas. Tikroms jų emocijoms abejingų neliko ir popietė savaime prisipildė tikrumo ir žmogiško ryšio. Organizatorių nuotr.

Kovo 21 d. pasaulyje įprasta minėti Dauno sindromo dieną mūvint skirtingas kojines, taip išreiškiant palaikymą bei toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, tačiau jį nulemia tik viena chromosoma. Rajono ugdymo įstaigos taip pat kasmet palaiko šią idėją „Nenurašyk, o palaikyk“, kalbasi apie toleranciją. VšĮ „Namai visiems“ šią dieną vyko jaukus pasibuvimas žiūrit dokumentinį filmą „Dviese“ bei kalbantis su jo režisiere.

Dokumentinis filmo „Dviese“ premjera įvyko bene prieš dešimtmetį, tačiau pasakojamos istorijos aktualumas neblėstantis. Siužetas sukasi apie ypatingą Martyno ir Mindaugo draugystę – jų kasdienybę, išgyvenimus ir tylų, bet labai stiprų ryšį su pasauliu. Dar prieš filmo peržiūrą nuotoliniu būdu, pasitelkiant technologines priemones, susirinkusieji turėjo progą pabendrauti su režisiere Neringa Medutyte. Ji nuoširdžiai dalinosi apie tai, kaip gimė mintis sukurti šį filmą, kuo ją įkvėpė Martynas ir Mindaugas ir kodėl šį pasakojimą turėtų išgirsti kiekvienas. Martynas ir Mindaugas – mūsų kraštiečiai, geriausi draugai nuo pat darželio, labiausiai vienas kitą suprantantys, užjaučiantys ir pralinksminantys. Uždarą jų gyvenimą jungia panašus likimas. Beje, itin ypatingas šis pasibuvimas tapo dar ir dėl to, jog filmą kartu žiūrėjo ir patys jo herojai – Martynas ir Mindaugas. Tikroms jų emocijoms abejingų neliko ir popietė savaime prisipildė tikrumo ir žmogiško ryšio.

„Buvo tikra ir jautru stebėti filmą kartu su filmo herojais, jų šeimomis, matyti ašaras, šypsenas ir visas tikras emocijas. Svarbiu minėjimo akcentu, žinoma, tapo ir skirtingos kojinės, kuriomis išreiškiame solidarumą su tokiais žmonėmis, o viską vainikavo ne tik arbata ir pyragai, bet ir linksmas pasišokimas drauge“, – įspūdžiais dalinosi vienas iš renginio idėjos bendraautorių Mantas Aleksa.

Jis pasidžiaugė ir gražiu bei simboliniu tos dienos sutapimu – mat kovo 21 d. minima ir Tarptautinė laimės diena, todėl viskas gražiai susijungė. Pasak M. Aleksos, šie išskirtiniai žmonės yra patys laimingiausi, skleidžiantys meilę, laimę ir teprašantys to paties iš mūsų – „Skleiskime tolerancijos žinutę kasdien!“

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar domitės savo krašto istorija?

klausimelis 04 15Zenonas iš Ritinių:

Esu gimęs ir augęs netoli Gelgaudiškio, tai mačiau kaip keitėsi dvaras. Džiaugiuosi, kad dabar jis naujai suremontuotas. Apie paskelbtus Paprūsės metus nesu girdėjęs. Spaudą skaitau ir naudojuosi internetu, tai dabar paskaitysiu ir daugiau pasidomėsiu. Kad buvo Prūsija, kur dabar Kaliningrado sritis, girdėjau. 

klausimelis 04 15 2

Genovaitė iš Šakių:

Manau, nepakankamai. Turėtume daugiau skaityti literatūros. Apie Šakius žinau, kad čia gyveno daug žydų. Apie juos pasakojo mano mama. Atsimenu sovietmetį, o apie Paprūsės metus negirdėjau. Manau, jauni žmonės geriau žino savo krašto istoriją, to mokosi mokykloje.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.