Gailinos rankdarbių skrynią pravėrus...

matijosaitieneDar prieš Šv. Velykas Sintautų seniūnijos salėje atidaryta pirmoji Keturnaujienoje gyvenančios Gailinos Matijošaitienės kūrybos paroda „Rankdarbių skrynią pravėrus“.
 
Nuotr. Knygos, augalai ir įvairūs rankdarbiai - didžiausia Gailinos aistra.
 
Didžiąją dalį parodos ekspozicijos sudaro G. Matijošaitienės vąšeliu nerti darbai (staltiesės, servetėlės, užuolaidėlės ir kt.), taip pat kryželiu siuvinėti paveikslai. Neseniai moteris pabandė ir šilkografiją, tad parodoje eksponuojami ir keli nauji šia technika atlikti darbai.

Megzti parodos autorė pradėjo nuo devintos klasės, kai išėjo mokytis į Kudirkos Naumiestį. Po vidurinės mokyklos ji baigė virėjų kursus ir 25-erius metus dirbo pagal šią specialybę. Taip pat buvo ir laborantė, ir bendrabučio auklėtoja, ir kultūros namų direktorė, o dabar moteris dirba Šakių ligoninėje. Nemažiau nei darbų Gailina turi ir įvairių pomėgių. Jai patinka ne tik megzti, nerti, siuvinėti, bet ir užsiimti šilkografija, kurti puokštes, kolekcionuoti knygas, sendaikčius. Moteris su didžiule meile prižiūri ir originaliai kuria sodybos aplinką, už ką ne kartą apdovanota kaip gražiausios sodybos šeimininkė. Kadangi G. Matijošaitienė itin kukli moteris, net nėra susirinkusi visų apdovanojimų – ne dėl jų ji dirba. Namuose, klėtelėje, keturnaujienietė yra įkūrusi nediduką muziejų, kur laiko surinktus senus baldus, įrankius, buities rakandus. Ji pripažįsta, kad norėtų lipdyti molį, dirbti su dekupažu, kurti papuošalus, tačiau kūrybą riboja kuklios darbinės pajamos. „Knygos, menas, augalai – už juos atiduočiau viską, galėčiau būti nevalgius. Tokios mano silpnos vietos“, - pripažino parodos autorė.

Dėl jos šiltumo, gerumo, atsidavimo bei pagalbos kitiems ją daugelis vadina tik mažybiškai – Gailute, Gailyte, tad ir parodos metu Gailinai buvo išsakyta daugybė sveikinimų bei linkėjimų.

Paroda Sintautų seniūnijos salėje bus eksponuojama visą balandžio mėnesį.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.