Palaimintojo Jono Pauliaus II kraujo relikvijos pagerbiamos rajono bažnyčiose

pauliusIIŠių metų rugsėjo mėnesį bus minimas palaimintojo Jono Pauliaus II apsilankymo Lietuvoje 20-metis. Šia proga šalies bažnyčiose pagerbiama jo kraujo relikvija, kurią gegužės 5 dieną Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikoje pasitiko ir aukščiausioji Lietuvos valdžia. Iškilmėse dalyvavo itin garbus svečias – Krokuvos arkivyskupas kardinolas Stanisławas Dziwiszas, buvęs artimiausias Šventojo Tėvo bendradarbis bei asmeninis sekretorius.
 
2011 metų balandžio 26 dieną Vatikano spaudos salėje buvo paskelbtas popiežiaus Jono Pauliaus II kraujo relikvijos komunikatas, kurį sudaro keturi jo kraujo mėginiai. Jie buvo paimti iš sunkiai sergančio popiežiaus keletą dienų prieš jo mirtį ruošiantis galimai kraujo perpylimo procedūrai. Kai šios buvo atsisakyta, Jono Pauliaus II kraujas liko išsaugotas mažose ampulėse ir, paskelbus jį Palaimintuoju, šiandien tapo relikvijomis.

Relikvijos buvo gausiai paplitusios pirmaisiais krikščionybės amžiais. Dėmesys šventųjų relikvijoms yra pagarba Šventajai Dvasiai, paverčiančiai žmogų Dievo šventove. Tuometinis popiežiaus sekretorius ir šiandieninis Krokuvos arkivyskupas kardinolas Stanisławas Dziwiszas, saugantis dvi  Jono Pauliaus II kraujo ampules, patvirtino, jog yra daug liudijimų apie Palaimintojo šventumą.

Po viso pasaulio katalikų bažnyčias keliaujančios Palaimintojo Jono Pauliaus II kraujo relikvijos pirmą kartą iškilmingai pagerbiamos ir Šakių dekanato parapijose. Apkeliavusios Kudirkos Naumiesčio, Žvirgždaičių, Griškabūdžio bei Barzdų parapijų bažnyčias ir Keturnaujienos koplyčią, jos bus pagerbiamos ir kitose rajono parapijose.

Rajono tikintieji kviečiami aplankyti ir pagerbti brangiausias Šventojo Tėvo Jono Pauliaus II kraujo relikvijas, pasimelsti, prašant Palaimintojo užtarimo.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar turite planą, jei ateitų diena X?

klausimelis 09 17Danutė iš Šakių:

Pirmiausiai visus vaikus, anūkus susirinkčiau ir į užsienį... Girdėjau apie priedangas, bet kur jos yra Šakiuose, turbūt nežinau. Namuose neturėčiau kur slėptis. Šiuo metu nesu sukaupusi kažkokių maisto atsargų. Anksčiau dėjau, bet išėmiau. Jau dabar nededu. Manau, kad kiekvieno žmogaus reikalas yra pasirūpinti savo, šeimos saugumu. O kas čia pasirūpins? Žinoma, valstybė turėtų skirti lėšų bunkerių įrengimui. 

klausimelis 09 17 2

Alvydas iš Šakių:

Neturiu jokio plano. Turim nedidelį rūsį, eitume ten slėptis, jeigu reikėtų. Jame žmonos priruošta ir įvairių konservuotų daržovių. Kokią pusę metų rūsy galim tupėti. Nežinau, kur mieste yra priedangos. Gal anksčiau kažką ir girdėjau, bet pasimiršo. Ilgam laikui pasislėpti ir rimtas priedangas ar tuos bunkerius įrengti, manau, jau valstybė turėtų. O žmonės namuose irgi turėtų pasirūpinti kur nors trumpam slėptis.

 

 
ambrozija350px

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.