Palaimintojo Jono Pauliaus II kraujo relikvijos pagerbiamos rajono bažnyčiose

pauliusIIŠių metų rugsėjo mėnesį bus minimas palaimintojo Jono Pauliaus II apsilankymo Lietuvoje 20-metis. Šia proga šalies bažnyčiose pagerbiama jo kraujo relikvija, kurią gegužės 5 dieną Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikoje pasitiko ir aukščiausioji Lietuvos valdžia. Iškilmėse dalyvavo itin garbus svečias – Krokuvos arkivyskupas kardinolas Stanisławas Dziwiszas, buvęs artimiausias Šventojo Tėvo bendradarbis bei asmeninis sekretorius.
 
2011 metų balandžio 26 dieną Vatikano spaudos salėje buvo paskelbtas popiežiaus Jono Pauliaus II kraujo relikvijos komunikatas, kurį sudaro keturi jo kraujo mėginiai. Jie buvo paimti iš sunkiai sergančio popiežiaus keletą dienų prieš jo mirtį ruošiantis galimai kraujo perpylimo procedūrai. Kai šios buvo atsisakyta, Jono Pauliaus II kraujas liko išsaugotas mažose ampulėse ir, paskelbus jį Palaimintuoju, šiandien tapo relikvijomis.

Relikvijos buvo gausiai paplitusios pirmaisiais krikščionybės amžiais. Dėmesys šventųjų relikvijoms yra pagarba Šventajai Dvasiai, paverčiančiai žmogų Dievo šventove. Tuometinis popiežiaus sekretorius ir šiandieninis Krokuvos arkivyskupas kardinolas Stanisławas Dziwiszas, saugantis dvi  Jono Pauliaus II kraujo ampules, patvirtino, jog yra daug liudijimų apie Palaimintojo šventumą.

Po viso pasaulio katalikų bažnyčias keliaujančios Palaimintojo Jono Pauliaus II kraujo relikvijos pirmą kartą iškilmingai pagerbiamos ir Šakių dekanato parapijose. Apkeliavusios Kudirkos Naumiesčio, Žvirgždaičių, Griškabūdžio bei Barzdų parapijų bažnyčias ir Keturnaujienos koplyčią, jos bus pagerbiamos ir kitose rajono parapijose.

Rajono tikintieji kviečiami aplankyti ir pagerbti brangiausias Šventojo Tėvo Jono Pauliaus II kraujo relikvijas, pasimelsti, prašant Palaimintojo užtarimo.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.