
VšĮ „Sintautų akademija“ toliau tęsia poeto Prano Vaičaičio metų renginių ciklą. Praėjusią savaitę Sintautuose vyko tarptautinė menininkų stovykla „Sintautai-2016“, pristatytas ir naujausias poezijos almanachas „Sintautų vyturiai 2016”.
Nuotr. Tapytojas Vytautas Kalinauskas viename iš savo darbų įamžino vienintelį Prano Vaičaičio tėviškėje likusį autentišką daiktą – staliuką.
Dar XIX a. menančioje senojoje Sintautų mokykloje skambėjo poetui skirtos eilės. Čia pristatytas naujausias sintautiškių poezijos almanachas „Sintautų vyturiai 2016”. Jau penktą kartą Birutės Matijošaitytės iniciatyva dienos šviesą išvystančiame Sintautų akademijos bei autorių ir kitų rėmėjų lėšomis finansuojamame leidinyje – net 23 Sintautų krašto poetai. Šiųmetinis almanachas skirtas poeto Prano Vaičaičio atminimui, todėl autoriai bent vieną eilėraštį skyrė mūsų krašto dainiui. Dviejų kūrėjų – Ramutės Vyšneveckienės ir Stasio Naujokaičio posmai pristatomi jau po autorių mirties. Poezijos popietėje net vienuolika kūrėjų skaitė savo eiles, dalijosi mintimis apie kultūrą, jos šiandieninę situaciją.

Nuotr. Irina Lorer pagal Prano Vaičaičio eiles tapė meilę.

Nuotr. Broliai Gediminas Jėčys ir Audrius Kaukas pluša prie rodyklės, kuri rodys kelią į poeto Prano Vaičaičio gimtinę. Panašių rodyklių plenero metu jie sukūrė ir daugiau.
Ji sukūrė ir paveikslą meilei, kuriame tarsi atkūrė P. Vaičaičio ir jo mylimosios Julijos Pranaitytės jausmus.

Nuotr. Loreta Alsė savo paveiksle nutapė poeto mylimąją Juliją Pranaitytę.
Veiklos bei kūrybinių minčių plenere netrūko ne tik tapytojams, bet ir medžio drožėjams broliams Gediminui Jėčiui ir Audriui Kaukui. Jau sukurta ir pastatyta meniška medinė rodyklė, kviečianti į poeto P. Vaičaičio sodybą, kuriamos rodyklės į signatarų J. Vailokaičio ir S. Banaičio gimtines. Beje, A. Kaukas jau pradeda drožti ir ąžuolinę poeto mylimosios ir sužadėtinės J. Pranaitytės skulptūrą. Broliai juokavo, kad plenere dalyvauja jau tiek metų, kad net kaimo šunys ant jų neloja.
„Dirbu su džiaugsmu, viltimi ir azartu“, – entuziastingai nusiteikęs kalbėjo G. Jėčys.

Renginio pabaigoje pristatyta stovyklos menininkų iniciatyva įkurta „Sintautų akademijos“ tapybos galerija, kurią puošia daugiau nei 70 ankstesniuose pleneruose sukurtų tapybos darbų.
„Sintautų akademijos“ projektų vadovas Vitas Girdauskas pripažino, kad šiais metais plenero įgyvendinimui nebuvo skirta projektinių lėšų, todėl už galimybę prisidėti prie istorinės atminties išsaugojimo, kultūros tradicijų puoselėjimo jis dėkingas visiems rėmėjams.
Nuotr. Lolita Putramentienė-Braza mielai demonstravo frotažo techniką, kurią išbandė ir kiti plenero dalyviai.
Nuotr. Lolita Putramentienė-Braza mielai demonstravo frotažo techniką, kurią išbandė ir kiti plenero dalyviai.

Nuotr. „Sintautų akademijos“ projektų vadovas Vitas Girdauskas džiaugėsi menininkų iniciatyva įkurti tapybos galeriją, prie kurios įrengimo prisidėjo ir jis pats.
