Ugniagesiai ieško savanorių, o policija – supratingumo

rekesiusAntradienį Šakių seniūnijoje su gyventojais susitikę priešgaisrinės tarnybos bei policijos komisariato atstovai atsakė į visus miestelėnų pateiktus klausimus. Daugiausia jų sulaukė policija.  
 
Nuotr. Virginijus Rekešius skatino šakiečius tapti savanoriais ugniagesiais.
 
Ieško savanorių

Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Rekešius ragina aktyviai naudotis gyventojų perspėjimo informavimo sistema, savo telefono aparate suaktyvinti pranešimų priėmimo funkciją.

„Kiekvienas turi galimybę gauti pranešimą, tik reikia atitinkamai paruošti telefoną“, – sakė V. Rekešius. Gresiant ar susidarius ekstremaliai situacijai labai svarbu kuo greičiau bei tiksliau informuoti visuomenę apie atsiradusią grėsmę ir pateikti rekomendacijas, kaip elgtis vienu ar kitu atveju. Ši paslauga gyventojams nemokama. Kaip telefono aparate suaktyvinti pranešimų funkciją, daugiau informacijos internetiniame puslapyje gpis.vpgt.lt

Nuo 2016 m. įsigalios priešgaisrinės saugos pakeitimų įstatymas. Jame nustatyta, kad ugniagesiai-gelbėtojai turi telkti savanorius į pagalbininkų grupę.

„Kiekvienas norintis gali tapti savanoriu ugniagesiu ir prisidėti prie ugniagesių veiklos. Prisidėti galima mintimis ir darbais. Mintimis, kad galite agituoti už saugią gyvenseną, darbais, kad jūs dalyvaujate gaisro gesinime. Tai labai kilni veikla, – sakė V. Rekešius. – Ši savanorystė yra iš biednumo. Kuo biednesnis, tuo dvasiškai turi būti stipresnis.“ Norintys tapti savanoriais 18–65 m. amžiaus piliečiai gali kreiptis į V. Rekešių.  

Bendrystė – stiprybė

Nors policijos darbas visuomenės akyse vis labiau auga, priekaištų netrūksta. Šakių policijos komisariato viršininkas Mindaugas Akelaitis ragino atvirai įvardyti visas policijos veiklos blogybes. „Kaip policijos komisariato viršininkas esu suinteresuotas, kad dirbtume nepriekaištingai. Tai yra vizija ir noras. Pats žinau mūsų veiklos trūkumus. Žinau, kaip kai kuriuos trūkumus šalinti“, – kalbėjo M. Akelaitis. Viršininkas pasidžiaugė, kad rajone gyventojai gana pilietiški. Vis daugiau kuriasi saugių kaimynysčių grupių.

„Turime 27 policijos rėmėjus. Šie žmonės išdirbę po 500 val. Jie aukoja savo laisvą laiką, dirba petys petin su policijos pareigūnais“, – sakė M. Akelaitis. Be to, pilietiškų gyventojų dėka sulaikytas ir nubaustas ne vienas girtas vairuotojas.

„Rajone yra labai daug šviesių dalykų. Mes norime, kad viskas būtų idealiai, kaip vakaruose, bet prie to tiesiog turime priaugti. Bendrai galime padaryti labai daug“, – sakė M. Akelaitis.
 
Dalinasi atsakomybe

Dabar įprasta į policiją kreiptis dėl pačių menkiausių priežasčių – dėl šunų butuose, išvaikščiotos pievos ir kt. Pasak policijos viršininko, visų bėdų policija viena negali išspręsti.

„Dėl šuniukų ir karvyčių iškilusias problemas spręsti turėtų ir seniūnijos, savivaldybės administracijos darbuotojai. Jeigu išvažinėjo pasėlius arba pievą, rašo policijai pareiškimą. O iš tikrųjų turėtų kreiptis į  Žemės ūkio skyrių, kuris įgaliotas už tai bausti. Nenoriu atsikratyti savo darbo, tiesiog kiekviena institucija turi atlikti savo pareigas“, – sakė M. Akelaitis.

2012 m. viduryje Šakių rajono policijos komisariate dirbo 92, šiandien – 62 pareigūnai. Deja, pritraukti jaunimą, kad ateitų į policiją dirbti, nėra lengva.

„Nuo kitų metų vidurio augs minimali alga. Tokį atlyginimą policijos pareigūnas ir gauna, – kalbėjo M. Akelaitis. Nors policijos pareigūnų pajėgos drastiškai sumažėjusios, viršininkas pasidžiaugė: kol kas komisariato darbuotojai spėja atlikti visas jiems teisiškai pavestas pareigas.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar saugu miesto gatvėse?

klausimelis 12 06Deividas iš Keturnaujienos:

Automobilio nevairuoju, važinėju autobusu, po Šakius daugiausiai vaikščioju pėsčiomis. Kuomet eini per pėsčiųjų perėją, ne visada vairuotojai pristoja. Arba praeini iki pusės kelio, o automobilis pro nugarą jau lekia. Kad pilnas miestas pristatytas automobilių, man nemaišo. Jeigu stovėjimo aikštelė būtų atokiau, kaip tuomet kokiai močiutei ateiti? Mano kaime saugu, nebent reikia žiūrėti, kad koks traktorius nepervažiuotų. Tiesa, man nueiti iki autobusų stotelės per regioninį kelią nesaugu. 

klausimelis 12 06 2

Saulė iš Šakių:

Pati nevairuoju. Yra kai kurios gatvės nesaugios, pavyzdžiui, vasarą medžių šakos užstoja. Ne kartą yra buvę, kad vairuotojas manęs greičiausiai net nematė. Visur miestuose daug automobilių pristatyta. Stebiu ženklus ir dėl savo, ir dėl kitų saugumo. Ruošiantis eiti per perėją, pasitaiko, kad vairuotojas vis tiek pravažiuoja. Neseniai situaciją stebėjau, kad vaikai su dviračiais per perėją sau pravažiavo. Gal reiktų čia daugiau prevencijos?

europos pulsas350px

IDLT240726 MYLIU LIETUVA300x600 1731928024
 
uz kaledas drauge

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
duarto baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.