Suteiks adresus

Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis seniūnams priminė, kad reikia suteikti adresus gyvenamosiose vietovėse, kuriose adresų objektų yra daugiau kaip 20.

Pasak vedėjo, tokių gyvenamųjų vietovių, kuriose yra įregistruota adresų, artėjančių prie skaičiaus 20 ir daugiau, yra 58. Jis paaiškino, kad anksčiau rajono savivaldybės gyvenamosiose vietovėse, kuriose nebuvo adresų objektų daugiau kaip 20, seniūnijos neformavo gatvių tinklo, adresai administracijos direktoriaus įsakymais buvo suteikti be gatvių pavadinimų, tik nurodant numerį kaimo teritorijoje. Nuo 2017 m. sausio 1 d. keitėsi tvarka: gyvenamosiose vietovėse, kuriuose buvo suteikti numeriai be gatvių pavadinimų, suformuojami nauji adreso objektai, o jei jų yra daugiau kaip 20, turi būti keičiami žemės sklypų, kuriuose leidžiama pastatų statyba, pastatų ir jų kompleksų numeriai, nurodant adresų numerius gatvėje.
 
„Gyventojai susidūrė su problema – notarai atsisakė teikti savo paslaugas, jeigu nekilnojamasis turtas neturi adreso. Todėl seniūnai kartu su gyventojais turite siūlyti gatvių pavadinimus, kuriuos patvirtins rajono savivaldybės taryba“, – aiškino K. Kuncaitis ir patikslino, kad, įregistravus gatvių pavadinimus Gatvių registre, administracijos direktoriaus įsakymais bus pakeisti suteikti adresai. Įregistravus pakeistus adresus Adresų registre, adresai bus keičiami Nekilnojamojo turto registre registruotam turtui, keičiami gyventojų adresai Gyventojų registre.

Kad tai galima formaliai atlikti – seniūnams suprantama, bet kaip, pasak kalbėjusio Griškabūdžio seniūno Sauliaus Naumavičiaus, tai įgyvendinti tikrovėje. Pavyzdžiui, šioje seniūnijoje yra toks Šedvygų kaimas.

„Norėčiau nusivežti į tą kaimą. Nesuprantu, kur ten tą gatvės pavadinimą suteikti – nei kelio, nei gatvės ten nėra, sodyba vidury laukų, kai kur žemės sklypai tik likę, o namai nugriauti“, – kalbėjo seniūnas. Jam pritarė ir kiti seniūnai teikdami, kad į sodybas net kelių nėra, o susirinkime dalyvavęs ir laikinai mero pareigas einantis Juozas Puodžiukaitis svarstė, kas tokius įstatymus apskritai leidžia, galbūt leidėjai kaime nėra niekad buvę.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.