Nuotr. Seimo narys Mindaugas Bastys nesijaučia sulaužęs Konstitucijos, todėl nemato pagrindo atsisakyti Seimo nario mandato.
Valstybės saugumo departamentas (VSD) pateikė raštą, kuriame, kaip skelbiama viešai, pažymima, jog parlamentaras M. Bastys turėjo ryšių su atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovu laikomu Jevgenijumi Kostinu, buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, taip pat – buvusiu Kauno mafijos autoritetu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu.
VSD priėmė sprendimą, kad M. Bastys negali dirbti su slapta informacija. Penktadienį jis parašė pareiškimą ir pasitraukė iš vicepirmininko pareigų.
Ne tik opozicija, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, motyvuodamas, kad tokie dalykai diskredituoja Seimo vardą, ragino M. Bastį atsisakyti ir Seimo nario mandato. Kalbama ir apie galimybę Zanavykų rinkimų apygardoje iškeltam kandidatui inicijuoti apkaltą. Jis pats Seimo nario mandato atsisakyti neketina.
„Esminis dalykas, kad aš nesulaužiau Seimo naro priesaikos, nepažeidžiau Konstitucijos ir nepadariau nusikaltimo. Nėra jokio pagrindo dėti Seimo nario mandatą“, – sakė M. Bastys, VSD pažymą vertinantis kaip subjektyvią nuomonę.
VSD pažymoje, kaip skelbiama žiniasklaidoje, rašoma, kad M. Bastys vykdė J. Kostino prašymus tarpininkauti Rusijos piliečiams pratęsiant leidimą gyventi Lietuvoje, domėjosi J. Kostino nurodyto piliečio žemės susigrąžinimo Trakų rajone klausimais ir net padėjo J. Kostinui apgyvendinti motiną senelių globos namuose.
M. Bastys patikino dažnai susitinkantis ir bendraujantis su įvairiais žmonėmis, ne tik Lietuvos piliečiais, tačiau, sakė jis, nereikėtų to traktuoti kaip Konstitucijos sulaužymą ar kažkokią grėsmę. Kalbėdamas apie „Rosatom“ taip pat minėjo, jog tai jokia naujiena ir paslaptis, nes apie tai jau buvo kalbama prieš tvirtinant jį Seimo vicepirmininku.
„Tie susitikimai ne kartą paviešinti, aprašyti. Gal ir Seimo Pirmininkui reikėjo labiau įsigilinti prieš komentuojant“, – sakė M. Bastys.
Socialdemokratai savo partietį palaiko, išgirdę jo paaiškinimus, priėmė sprendimą, kad jis gali likti partijoje. Anksčiau (2007–2008 m.), kaip skelbia respublikinė žiniasklaida, M. Bastys su slapta informacija teisę dirbti turėjo.