
Nuotr. Žaliąsias atliekas reikėtų mesti tik į specialiais lipdukais pažymėtus konteinerius ir nemaišyti jų su kitomis atliekomis.
Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras (MAATC) akcentuoja, kad kompostavimo aikštelėse negali būti priimamos mišrios komunalinės atliekos, į sąvartynus negali patekti žaliosios atliekos.
2012 metų rudenį Marijampolės apskrityje pradėjo veikti penkios kompostavimo aikštelės – po vieną kiekvienoje savivaldybėje. Į šias aikšteles turėtų būti vežamos visos žaliosios atliekos ir jas perdirbus bei pagaminus kompostą, šis taps dirvožemį praturtinančia trąša.
MAATC informuoja, kad į šias aikšteles priimamos šios žaliosios atliekos: želdynų karpymo ir sodo atliekos, nupjauta žolė, medelių, krūmų ir gyvatvorių nugenėtos šakelės, nukritę medžių lapai; daržininkystės atliekos, miškininkystės atliekos, medienos pjuvenos, skiedros, drožlės; medienos gaminiai, kurie nėra impregnuoti, laminuoti, dažyti ar padengti kitomis cheminėmis medžiagomis, mediniai padėklai, statybinė mediena.
Jeigu atliekų turėtojai, kaip to reikalauja teisės aktai, atskirtų mišrias komunalines atliekas, antrines žaliavas ir žaliąsias atliekas, jų tvarkymui reikėtų mažiau lėšų. Kai atliekų turėtojai nerūšiuoja atliekų, jas, prieš nuvežant į sąvartyną ar kompostavimo aikšteles, tenka perrūšiuoti, todėl padidėja darbo ir transportavimo sąnaudos, atsiranda rūšiavimo išlaidos. Atliekoms tvarkyti reikia vis daugiau pinigų, jeigu jų pritrūktų, tektų didinti atliekų tvarkymo mokesčius.
„Draugo“ inf.