Ligoninė žingsnis po žingsnio plečia paslaugų spektrą: nuo šiol ir operacijos lazeriu

Urologas Albertas Bočkus (kairėje) ir ligoninės vadovas Ignas Sadauskas sako, kad rajoninėse ligoninėse akmenų šalinimo operacijos – retas atvejis, nes tai riboja galimybės, tad Šakiuose jokių ribojimų neliko ir galimybės prasiplėtė įsigijus naują ir modernų lazerį. D. Pavalkio nuotr.

Šakių ligoninės vadovas Ignas Sadauskas, savivaldybės tarybos narių paklaustas apie įstaigos viziją, buvo atviras: norėčiau, sakė jis, kad po metų būtų galima pasakyti, jog pavyko išsaugoti chirurgijos ir reanimacijos skyrius. Ir kol kas išties užtikrintai einama gera linkme – operacijų daugėja, pradėti operuoti ir akių vokai, kataraktos, o šiandien ligoninėje ir naujai įsigyto lazerio debiutas – modernus įrenginys atvers ir akmenų šalinimo iš šlapimo takų galimybes.

Vos prieš kiek daugiau nei savaitę įsigytą naująjį lazerį aprodydami įstaigos vadovas I. Sadauskas ir urologas Albertas Bočkus sako, jog šis įrenginys atveria gerokai platesnes galimybes, mat dabar Šakių ligoninėje bus galima daryti visas akmenų iš šlapimo takų šalinimo operacijas.

„Anksčiau galėdavome nebent tais atvejais, jei maži akmenys ir apatiniuose šlapimo takuose, bet įprastai tokie pacientai vykdavo į klinikas. Dabar realiai neturime jokių apribojimų“, – tikina urologas ir aiškina, kad akmenys galės būti šalinami iš bet kokios lokalizacijos – iš inkstų, šlapimtakių ar šlapimo pūslės. Tiesa, iš tulžies pūslės – ne.

Būtent šiandien suplanuota ir pirmoji operacija, kur lazeriu akmenys turėtų būti šalinami iš šlapimtakio. Kaip aiškina A. Bočkus, lazerio veikimo principas toks, kad spinduliu akmuo tiesiog susmulkinamas į dulkes.

sadauskas taryboje1Atsakydamas į tarybos narių posėdžio metu užduotą klausimą, tai ko gi reikia norint turėti trečio lygio reanimaciją Šakiuose, Šakių ligoninės vadovas Ignas Sadauskas nedaugžodžiavo: „Jūsų finansinės pagalbos.“ D. Pavalkio nuotr.

„Nesuklysiu pasakęs, kad rajoninėse ligoninėse tokių operacijų niekas nedaro, nes nelabai turi galimybių. Tai mes dabar turime visas galimybes“, – sako ligoninės direktorius ir priduria, kad operuotis Šakiuose gali pacientai iš bet kokio Lietuvos miesto.

Anot A. Bočkaus, Šakiai šiuo atžvilgiu pranašesni tuo, kad priešingai nei, pavyzdžiui, klinikose, kur tokių operacijų tenka laukti po tris–keturis mėnesius, Šakiuose terminas – apie savaitę.

Kartu su lazeriu į ligoninę buvo pristatytas ir modernus anestezijos aparatas.

„Senasis jau buvo klibantis, nekart remontuotas, tad anesteziologai juokavo, kad čia tas pats, kaip iš žigulio persėsti į modernią mašiną“, – sako I. Sadauskas ir pripažįsta, kad nauja įranga reikalauja išties nemenkų investicijų, tačiau delsti nėra laiko – norint išsaugoti platesnį paslaugų spektrą tiesiog sėdėti vietoje nusikalstama – bus skaičiuojama ir vertinama šiais metais atliktų operacijų skaičius, tad ir projektams laiko tiesiog nėra.

„Norėčiau, kad po metų čia stovėdamas ligoninės vadovas pasakytų, kad pavyko išsaugoti chirurgijos ir reanimacijos skyrius. Tam, kad tai įvyktų, žiūrint į dabartinės reformos keliamus reikalavimus, mums reikia 1100 operacijų ir trečio lygio reanimacijos“, – praėjusio mėnesio pabaigoje vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje, paklaustas apie vizijas, kalbėjo I. Sadauskas.

sadauskas anestezijaŠakių ligoninės vadovas Ignas Sadauskas rodo ir dar vieną naują pirkinį – anestezijos aparatą, apie kurį kalba itin vaizdžiai – tai it iš žigulio persėti į modernią mašiną. D. Pavalkio nuotr.

Jis patikslino, kad jei lygintume atliekamų operacijų skaičių ketvirčiais, tai 2023 m. pirmą ketvirtį buvo padarytos 229 operacijos, šių metų pirmąjį ketvirtį – 330, tad progresas yra ir, pasidžiaugė įstaigos vadovas, einama geru keliu – be įprastų operacijų, Šakiuose jau atliekamos kataraktos, akių vokų, urologinės operacijos, kaip minėta, spektrą nuo šiol praplės ir akmenų skaldymo lazeris.

„O trečio lygio reanimacija. Ko čia reikia?“ – teiravosi tarybos narė Aušrelė Pukinskienė.

„Reikia jūsų finansinės pagalbos. Tai tikrai įmanoma. Nėra kosminiai reikalavimai. Yra ministro įsakymas, kokios reanimacijos turėtų būti nuo 2025 m. kovo 1 d. Jos pagal aparatūrą atitinka dabar Santariškių ar klinikų reanimaciją“, – užtikrintai iš tribūnos kalbėjo I. Sadauskas ir pasidžiaugė, kad reanimacijos personalas Šakiuose išties geras, budintys reanimatologai atvažiuoja ir iš Kauno.

Jis įvardijo, kad iš savivaldybės tam reikėtų apie 200 tūkst. eurų.

„Tarybos nariai, turime užduotį, fiksuojam norus ir galvojam apie galimybes“, – posėdžio metu pabrėžė meras Raimondas Januševičius.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.