Pedagogės idėja realizuojama tarptautiniame projekte

Lukšių Vinco Grybo gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Ąžuoliukas“ – pirmoji rajone ikimokyklinio ugdymo įstaiga, prisidėjusi prie tautiškumo ugdymą skatinančio tarptautinio projekto „eTwinning“. Antrus metus jame dalyvaujantiems darželinukams projektas atvėrė duris į pasaulį, o ugdymo procesas tapo įdomesnis.  
 
Lukšių vaikų darželio „Ąžuoliukas“ ikimokyklinio ugdymo pedagogė Inga Sorakienė, susidomėjusi tarptautiniu projektu „eTwinning“, paragino įstaigos bendruomenę aktyviau dalyvauti projektinėje veikloje. Pradžioje, prieš dvejus metus, darželio bendruomenė veikė kaip projekto partnerė. Darželinukai dalyvavo „eTwinning“ projekte „Christmas cards“ (iš įvairių šalių gavo kalėdinius sveikinimus, patys gamino ir siuntė kalėdinius atvirukus kitų šalių vaikams) bei projekte „Math on Scene“, kurio metu vaikai buvo supažindinti su netradiciniu matematikos mokymosi būdu.

Vasarą vykusiame tarptautinio projekto „eTwinning“ seminare dalyvavusi I. Sorakienė pasiūlė idėją apie vaikų tautiškumo ugdymą per etnokultūrą. Pedagogės pasiūlymas sulaukė pritarimo ir buvo užregistruotas naujas projektas „Pasaulio lietuvis“, kurį koordinuoja idėjos autorė kartu su Norvegijos lituanistinės mokyklos mokytoja.

Projektas „Pasaulio lietuvis” skirtas būtent ugdyti vaikų tautinę savimonę per mūsų etnokultūrą. Jo metu vaikai susipažins su mūsų kultūriniu paveldu. Prie projekte dalyvaujančio Lukšių Vinco Grybo gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Ąžuoliukas“ prisijungė Utenos lopšelis-darželis „Šaltinėlis“, Jurbarko mokykla „Ąžuoliukas“, Telšių lopšelis-darželis „Mastis“, Norvegijos lituanistinė mokykla „Žemyna“.

Siekiama kuo daugiau įtraukti naujų pedagogų į „eTwinning“ projektus, o jau dirbantiems su jais suteikti galimybę susipažinti su naujais būsimų projektų partneriais.

„Organizuojant šiuos projektus ugdomoji veikla tampa daug įdomesnė ir įvairesnė: elementarios veiklos vaikams pateikiamos kitaip nei įprasta. Darželinukai į tokius užsiėmimus įsiraukia labai lengvai. Pedagogui tai ne tik ugdomosios veiklos paįvairinimas, bet ir puiki galimybė tobulėti“, – kalbėjo projektų nauda įsitikinusi I. Sorakienė.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.