Mažieji įsiliejo į kamštelių rinkimo vajų

kamsteliaiLukšių vaikų darželio „Ąžuoliukas“ mažieji auklėtiniai prisidėjo prie šalyje įgyvendinamo projekto „Kamštelių vajus“. Per pusmetį lukšiečiai surinko nemažą kiekį kamštelių.
 
Nuotr. Prie ekologinės akcijos „Kamštelių vajus“ prisidėję mažieji lukšiečiai per pusmetį surinko išties nemažą kiekį kamštelių, iš dalies jų sukūrė meno kūrinį.  
 
Kovo mėn. ikimokyklinio ugdymo pedagogės Ingos Sorakienės 3–4 metų ugdytiniai smagiai prisidėjo prie gamtosauginės akcijos „Kamštelių vajus“ ir rinko plastikinius kamštelius.

„Vaikams labai patinka ši veikla. Jie su mielu noru renka kamštelius. Juos vaikai neša iš namų, be to, tapo įpročiu lauke pamačius kamštelį pakelti nuo žemės ir atnešti į grupę“, – pasakojo pedagogė I. Sorakienė.  

Akcijos „Kamštelių vajaus“ tikslas – surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų plastikinių butelių kamštelių ir juos priduoti perdirbti.

„Prisidėdami prie šios akcijos ugdome vaikų sąmoningumą, kad gamtoje negalima šiukšlinti, reikia pakelti numestą šiukšlę. Jas reikia rūšiuoti. Aiškiname, kad kamštelį dar galima panaudoti jį perdirbant“, – sakė pedagogė.

Spalio 15 d. Kaune esančiame surinkimo punkte buvo pristatyti mažųjų lukšiečių surinkti kamšteliai. Pasirodo, per pusmetį jie surinko išties nemažą kiekį kamštelių (20 kg 60 g). Be to, iš kamštelių vaikai sukūrė paveikslą, kuris šiuo metu eksponuojamas darželyje. Kamštelių vajus tuo dar nesibaigė. Juos darželinukai renka ir toliau.

Pirmą kartą Lietuvoje konkursas „Kamštelių vajus“ buvo paskelbtas 2012 m. Projektas jau pirmais metais sulaukė didžiulio susidomėjimo ir dalyvių aktyvumo. Tuomet surinkti kamšteliai buvo priduoti didžiausiai Europoje antrinių polietileno atliekų perdirbėjai AB „Plasta“, kur perdirbta beveik tona surinktų plastikinių butelių kamštelių. 2013 m. jų perdirbta daugiau nei keturios tonos.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.