Rajono moksleiviai bei mokytojai ištiesė pagalbos ranką

gel gelbetojaiSpalio 21 d. vyko varžybos „Ištiesk pagalbos ranką“. Šakių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro iniciatyva buvo organizuojamos varžybos sveikatos ir saugos tema Jadagoniuose, Pagonijos pramogų parke.
 
Nuotr. Gelgaudiškio mokyklos mokiniai, pasivadinę „Gelbėtojais“, tapo varžybų nugalėtojais ir buvo apdovanoti diplomais bei medaliais.
 
Apie 160 dalyvių (septyniolika 8–9kl. moksleivių komandų ir  viena jungtinė mokytojų komanda) iš viso Šakių rajono susirinko tarpusavyje išbandyti ne tik savo jėgas, bet ir žinias. Varžybų dalyviai miške turėjo aplankyti 10 punktų, kuriuose atliko įvairias užduotis.

Punkte, pavadintame „Visuomenės sveikata“, komandos demonstravo gaivinimą, dėliojo sveikos mitybos piramidę, gelbėjo skęstančius ir apsinuodijusius. Punkte „Sportas“ demonstravo savo koordinaciją, atlikdami pusiausvyros užduotis. Priešgaisrinės tarnybos punkte dalyviai, apsirengę gaisrininkų uniformomis, neštuvais nešė nukentėjusiuosius ir rungėsi, kuris greičiau gesinimo žarna į kibirą prileis vandens. Punkte „Komandos“ dalyviai demonstravo komandinį darbą lįsdami per „voratinklį“. Kariuomenės organizuojamame punkte buvo ne tik galima išsipaišyti veidus, bet ir per skirtą laiką dalyviams reikėjo iškasti vienu kastuvu dvivietę duobę. „Lapių medžioklėje“ radijo lokatoriais buvo ieškoma paslėptų prietaisų, o punkte „Alpinizmas“ lynu reikėjo persikelti iš vienos pusės į kitą. Miško glūdumoje varžybų dalyviai buvo sulaikyti patruliuojančios policijos, kur jiems teko žymėti nerūkymo zonas savo vietovėje ir atlikti užduotis, susijusias su kelių eismo taisyklėmis pėstiesiems ir dviratininkams. Greitosios medicinos stotyje dalyviai ne tik imobilizavo sužeistuosius, bet ir gelbėjo nukentėjusius nuo gyvatės įgėlimo, apdegusius gaisre ir sušalusius. Turizmo punkte buvo statomos palapinės ir kraunamos kuprinės išlikimo žygiui.

Tai tik dalis užduočių, kurios buvo vykdomos varžybų metu. Kol buvo skaičiuojami rezultatai ir aiškinamasi varžybų laimėtojai, sušalusius ir išalkusius dalyvius kavinė „Kiba“ valgydino koše ir karšta arbata.

Pasistiprinę ir atgavę jėgas dalyviai rikiavosi atsiimti prizų. Garbingą pirmą vietą iškovojo Gelgaudiškio „Gelbėtojai“, antrąją – Šakių „Varpo“ mokyklos „Roksai“, o trečiąją – Plokščių „Žibutės“. Visuomenės sveikatos biuro specialistai  dėkingi visiems, prisidėjusiems prie varžybų, bei blogo oro nepabūgusiems Šakių rajono mokyklų komandoms ir jų vadovams. Varžybų organizatoriai viliasi, jog šis, lietaus nesugadintas renginys, taps kasmetiniu renginiu Šakių rajone ir pritrauks dar daugiau savo jėgas ir žinias išmėginti norinčių moksleivių.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.