Penkių dienų stovykloje – amatai, žaidimai ir sportas

Lukšių vaikų dienos centras pakvietė moksleivius į penkių dienų stovyklą Zyplių dvare. Dvidešimt vaikų iš Lukšių seniūnijos mokėsi tradicinių amatų, sportavo, žaidė.

Viena diena buvo skirta kūrybinei veiklai. Vaikai piešė paveikslus ant medžio skiedrų, susivėrė po draugystės apyrankę, kurią kiekvienas išsinešė į namus.

Apsilankę Zanavykų muziejuje, stovyklautojai dalyvavo edukacinėje popietėje – darė karūnas, kuriomis ir pasipuošė. Kelias dienas mokėsi tradicinių amatų: susipažino su kalvio amatu, keramikos dirbtuvėse nusilipdė po darbelį.
 
Nemažai buvo ir sportinės veiklos – stovyklautojai varžėsi „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafetėse, kuriose netrūko džiaugsmo, buvo ir ašarų dėl pralaimėjimų.

Didžiausią įspūdį vaikams paliko ekskursija į pajūrį. Klaipėdoje aplankė delfinariumą, poilsio ir pramogų komplekse „Gamtos perlas“ (Karklėje, Klaipėdos r.) pasivažinėjo džipais po elnyną, nuvažiavę į Palangą – išsimaudė jūroje.

Stovyklautojai už šias malonias akimirkas dėkoja Lukšių seniūnui Vidui Cikanai, Kultūros centro direktorei Daivai Bukšnienei, UAB „Uriga“ bei savanoriams Gyčiui Matusevičiui, Jegmin Zubavičiūtei, Samantai Žemaitytei.

Lukšių vaikų dienos centro vadovei ir vienai iš stovyklos organizatorių Linai Šukaitienei talkininkavo socialinės darbuotojos Vilma Šimkūnienė ir Vaida Kravčenkienė. Stovyklą finansavo Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„Draugo“inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.