Abiturientai pradeda brandos egzaminų maratoną

Praėjusį pirmadienį daugiau nei 26 tūkst. šalies abiturientų laikė svarbiausią ir vienintelį privalomą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.

Rajone valstybinį egzaminą šiemet laikė 151 abiturientas. Pasirinkusieji samprotavimo rašinį galėjo rinktis temas „Nuo ko priklauso asmens savivertė?“ arba „Ar žemdirbiškoji kultūra aktuali šiuolaikiniam žmogui?“ Prie pirmosios temos buvo rekomenduojama remtis Baliu Sruoga ir Jurgiu Kunčinu, prie antrosios – Kristijonu Donelaičiu ir Mariumi Katiliškiu.
 
Rašantiems literatūrinį rašinį buvo galima rinktis temas „Moters vaizdavimas literatūros kūriniuose“ arba „Visuomenės tobulinimo siekiai literatūroje“. Prie pirmosios temos buvo rekomenduojami Šatrijos Ragana ir Antanas Škėma, prie antrosios – Martynas Mažvydas ir Marius Ivaškevičius.

Pasak Šakių „Žiburio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Nijolės Vaičiulienės, valstybinio egzamino rašinių temos nenuvylė, mokiniai pasirinkti turėjo iš ko. Populiariausios temos buvo „Moters vaizdavimas literatūriniuose kūriniuose“ ir „Nuo ko priklauso asmens savivertė?“ Jos teigimu, kiekvienais metais po egzamino viešojoje erdvėje būna kritikuojama kuri nors rašinio tema, šiemet daug diskutuojama buvo apie samprotavimo temą „Ar žemdirbiškoji kultūra aktuali šiuolaikiniam žmogui?“

„Tema nėra lengva, bet skaitančiam mokiniui įveikiama. Buvo „Žiburio“ gimnazijoje tokių, kurie rinkosi samprotauti ir šia tema. Smagu, kad mokiniai savo rašiniuose rėmėsi ne vien rekomenduojamais autoriais. O kokie bus rezultatai, sužinosim liepos mėnesio pradžioje“, – kalbėjo lituanistė.

Mokyklinį brandos egzaminą rinkosi 78 rajono abiturientai. Jie šiemet galėjo samprotauti šiomis temomis: „Kada prireikia drąsos?“ (rekomenduojami autoriai – Jurgis Savickis, Bronius Krivickas) ir „Kuo žmogui svarbi šeima?“ (rekomenduojami autoriai – Juozas Tumas-Vaižgantas, Juozas Aputis).  

Iš literatūrinio rašinio užduočių galėjo rinktis šias temas: „Seno žmogaus vaizdavimas lietuvių literatūroje“ ir „Svajonės reikšmė literatūroje“. Prie pirmosios temos buvo rekomenduojama remtis Jonu Biliūnu ir Vincu Krėve, prie antrosios – Maironiu ir M. Katiliškiu.

Pasak Griškabūdžio gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Jolantos Laurinaitienės, visos mokyklinio egzamino temos buvo paprastos ir aiškios, be didelių netikėtumų, rekomenduojami autoriai taip pat nenustebino, visų kūryba buvo aptarta ir nagrinėta pamokose, tai parodė ir ištaisytų darbų rezultatai.

„Be abejo, kaip ir kasmet, kai kuriems nesisekė susitvarkyti su jauduliu, kai kas pamiršo kontekstą, – patikino J. Laurinaitienė.  – Stebuklų nebūna – gerus įvertinimus gaus tie, kurie dirbo nuosekliai visus 12 metų, o kitiems belieka tikėtis sėkmės.“
Planuojama, kad valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino rezultatai bus paskelbti iki liepos 13 d.

Brandos egzaminų sesija baigsis birželio 27 d. Prieš porą mėnesių abiturientai laikė anglų kalbos kalbėjimo dalį.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate įvykius JAV?

klausimelis 07 23Juozas iš Gotlybiškių:

Labai seku įvykius Amerikoje. Keistas man tas pasikėsinimas į Trumpą. Ar nebus tik surežisuotas? Tokia mano nuomonė. O kad Bidenas pasitraukė iš rinkimų kovos, pritariu tokiam jo pasirinkimui. Amžius visgi. Manau, atsiras kandidatų jį pakeisti. O jei bus išrinktas Trumpas, sunku kažką prognozuoti. Jis yra reiklesnis. Gal ir neblogai būtų. Nesuprantu vieno, pasaulyje vyksta karai, žūsta žmonės. Ar negali tie pasaulio viršininkai susėsti ir priimti esminius sprendimus?

klausimelis 07 23 2

Bronislava iš Lukšių:

Dar nežinojau, kad Bidenas pasitraukė iš prezidento rinkimų. Manau, jau reikėjo, painiojasi kalbėdamas, sumaišo prezidentų pavardes. O dėl pasikėsinimo į kitą kanditatą, Trumpą, nesuprantu pasikėsinusio jaunuolio motyvų. Tiesa, Trumpas po šio įvykio įgavo didesnį liaudies pasitikėjimą. Sunku pasakyti, kas lauktų Europos, Ukrainos, Trumpui tapus prezidentu. Gal blogiau nebūtų. Reikia tikėtis, kad viskas bus gerai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.