Klaidos skaičiuojant egzaminų rezultatus palietė ir rajono abiturientus


Kaip skelbia Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA), dėl egzaminų rezultatus skaitmenizuojančios įmonės klaidos skaičiuojant valstybinių brandos egzaminų rezultatus, nežymiai keičiasi bemaž 4 tūkst. abiturientų brandos egzaminų rezultatai. Tarp jų – ir mūsų rajono.

„Įmonė informavo, kad į galutinio egzamino rezultato skaičiavimo algoritmą dėl techninės klaidos nebuvo įtraukti atsakymo lape mokinio pasirinktų atsakymų į uždarojo pobūdžio klausimus pataisymai. Dėl šios priežasties 2 tūkst. 832 abiturientų darbų galutinis įvertinimas kinta į didesnę pusę (vidutiniškai apie 1,4 balo iš 100) ir 1 tūkst. 44 į mažesnę, pokyčio vidurkis nežymus – 1,3 balo iš 100“, – sako laikinasis NŠA direktorius Aidas Aldakauskas.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti pranešė, jog po klaidos skaičiuojant valstybinių brandos egzaminų rezultatus du abiturientai nebeturės teisės stoti į aukštąsias mokyklas, trys galės dalyvauti stojimo konkurse į kolegijas.

Anot savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko, keitėsi 16-os Šakių „Žiburio“ gimnazijos auklėtinių brandos egzaminų rezultatai (kai kurių ne po vieną, iš viso – 19), Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos – dviejų, Lukšių Vinco Grybo gimnazijos – trijų, Griškabūdžio gimnazijoje – vieno. Tiesa, vedėjo teigimu, dauguma rezultatų keitėsi į didesnę pusę, o radikalių pokyčių nebūta – išaiškėję tikrieji rezultatai nepapildė neišlaikiusiųjų gretų, taip pat neatnešė ir naujų šimtukų.

„Iš vienos pusės čia tokia techninė klaida, bet ta techninė klaida turi labai didelį svorį, neturėtų taip atsitikti – kažkas turėtų sužiūrėti, turėtų būti kontrolės mechanizmas“, – laikraščiui „Draugas“ komentuoja D. Aštrauskas.

Kaip paaiškėjo vėliau, klaida algoritme buvo atrasta kone atsitiktinumo dėka – abiturientas pasigedo vieno taško, o tada klausimų kilo ir pačiai rezultatus skaičiavusiai įmonei „Info-Tec“.

„Nors ir atsitiktinumas, bet, aišku, geriau, jog tai išlindo, nes daugumai vis tiek padidėja tų balų. Per visą Lietuvą penkiems nepasisekė, bet nemažai daliai balai prisidėjo. Žiūrint į skaičius, kur iš beveik 4 tūkst. penki neišlaikė, tai procentas labai nedidelis. Bus NŠA tam tikra pamoka. Iš klaidų mokomės, bet tos klaidos vis tik, sakyčiau, skaudžios“, – svarsto Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip saugote savo asmeninius duomenis?

klausimelis 09 20Elena iš Keturnaujienos:

Nelabai naudojuosi internetu. Jau ne mano amžiuje turėti ir tą elektroninį paštą ar apsipirkti internete. Saugau asmeninius duomenis. Laimei, kol kas neįkliuvau į jokių sukčių pinkles. Neatskleisčiau savo asmens duomenų jokiems apklausų vykdytojams. Tokių apklausų net nepasitaikė. Vaiko paprašau pagalbos, jeigu reikia tvarkyti kokius finansinius reikalus. 

klausimelis 09 20 2

Rūta iš Gotlybiškių:

Nei socialiniais tinklais, nei asmeniniu paštu nesinaudoju. Taip, suprantu, kad reikia saugoti asmeninius duomenis. Nedalyvauju ir jokiose apklausose gatvėse, prekybos centruose, kur klausia pavardės, gyvenamosios vietos, adreso ir pan. Atsakau, kad esu bevardė. Neužkibau ir ant jokių sukčių kabliuko. Kad gaučiau prekybos centro nuolaidų kortelę, anketą dukra užpildė.

 

 
ambrozija350px

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.