Mokyklinį lietuvių kalbos egzaminą lydėjo sėkmė


Savaitės pradžioje paaiškėjo mokyklinio lietuvių kalbos brandos egzamino rezultatai. Anot Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko, į šį egzaminą rajone registravosi 95 moksleiviai, atvyko – 81. O pastariesiems šypsojosi sėkmė – egzaminą išlaikė visi!

Pasak D. Aštrausko, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje šį egzaminą laikė aštuoni moksleiviai (vidurkis – 6 balai), Griškabūdžio gimnazijoje – aštuoni (vidurkis – 6,9 balo), Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje – 18 (vidurkis – 6 balai), Šakių „Žiburio“ gimnazijoje – 12 (vidurkis – 7 balai), Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriuje – 42 (vidurkis – 4,8 balo).

Aukščiausius balus pelnė penki moksleiviai – trys iš jų buvo įvertinti 9, du – 10 balų. Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, šalyje mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą laikė 7 tūkst. 236 abiturientai – egzaminą išlaikė 95,5 proc. kandidatų, o aukščiausiais balais įvertinti 172 mokiniai, t. y. 2,4 proc. visų laikiusiųjų. Tad rajono rodikliai visokeriopai geresni – kaip minėta, egzaminą išlaikė visi moksleiviai, o aukščiausiais balais įvertinti 6,17 proc. visų laikiusiųjų.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinį brandos egzaminą laikę abiturientai galėjo rinktis iš dviejų samprotavimo rašinio temų („Kas paskatina žmogų keisti vertybes?“ arba „Ką šiandien tautai reiškia kalba?“) arba iš dviejų literatūrinio rašinio temų („Požiūris į darbą lietuvių literatūroje“ ir „Menininko ir visuomenės santykis literatūroje“).

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate įvykius JAV?

klausimelis 07 23Juozas iš Gotlybiškių:

Labai seku įvykius Amerikoje. Keistas man tas pasikėsinimas į Trumpą. Ar nebus tik surežisuotas? Tokia mano nuomonė. O kad Bidenas pasitraukė iš rinkimų kovos, pritariu tokiam jo pasirinkimui. Amžius visgi. Manau, atsiras kandidatų jį pakeisti. O jei bus išrinktas Trumpas, sunku kažką prognozuoti. Jis yra reiklesnis. Gal ir neblogai būtų. Nesuprantu vieno, pasaulyje vyksta karai, žūsta žmonės. Ar negali tie pasaulio viršininkai susėsti ir priimti esminius sprendimus?

klausimelis 07 23 2

Bronislava iš Lukšių:

Dar nežinojau, kad Bidenas pasitraukė iš prezidento rinkimų. Manau, jau reikėjo, painiojasi kalbėdamas, sumaišo prezidentų pavardes. O dėl pasikėsinimo į kitą kanditatą, Trumpą, nesuprantu pasikėsinusio jaunuolio motyvų. Tiesa, Trumpas po šio įvykio įgavo didesnį liaudies pasitikėjimą. Sunku pasakyti, kas lauktų Europos, Ukrainos, Trumpui tapus prezidentu. Gal blogiau nebūtų. Reikia tikėtis, kad viskas bus gerai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.