Javapjūtė prasidėjo – jau baigiami kulti žieminiai rapsai

Nors 72 proc. rapsų iššalo, ūkininkai skuba nuimti likusį derlių.

Informacija apie viename ar kitame rajono kampelyje prasidedantį derliaus nuėmimą – labai skirtinga. Nors darbams įsibėgėti trukdo dažni lietūs, tačiau dar liepos 17 d. Griškabūdžio žemės ūkio bendrovė pirmieji nukūlė 27 ha pasėtų žieminių rapsų.

„Orų čia nėra ko kaltinti, mes pradėjome rapsus pjauti kaip ir pernai, o po Šv. Onos atlaidų kulsim jau žieminius miežius. Derlius prastesnis, nes užpuolę vabalai išgraužė augalo ankštaras, nepadėjo jokios priemonės“, – skundėsi bendrovės agronomas Viktoras Šnipas. Griškabūdiečiai prikūlė tik apie 2,5 t/ha.
 
Degutinėje ūkininkaujanti Valė Markauskienė nepeikia šių metų rapso derliaus. Ji džiaugiasi, kad iš sėtų 116 ha neiššalo nė vienas plotelis. Kai kuriuose plotuose prikūlė apie 3,8 t/ha.

„Vidutinis derlius bus mažesnei nei pernai. Pernai kūlėm po 4,5 t/ha. O šiais metais visgi turėjo įtakos besniegė žiema, pavasariniai karščiai, o dabar derlių nuimti trukdo nesibaigiantis lietus“, – sako 18 metų ūkininkaujanti V. Markauskienė. Ji parduoti rapsų derliaus neskuba, laukia geresnių kainų.

Liepos 22 d. į laukus pajudėjo Kubilių žemės ūkio bendrovės kombainai. Kaip sakė bendrovės vadovas Alvydas Miliūnas, iš sėtų 150 ha rapso – peržiemojo 80 ha, todėl per dvi dienas tikisi derlių nuimti: „Derlius prastas, apie 3,5 t/ha. Tikimės geresnio derliaus žieminių miežių laukuose, jų sėjom 800 ha, dar 120 ha pupų. Jei orai leis, per dvidešimt dienų apsidirbsim“, – apie darbus kalbėjo A. Miliūnas.

Jau savaitė kaip kuliami žieminiai miežiai Lukšių žemės ūkio bendrovėje. Šios savaitės pradžios šilti ir sausi orai leido pradėti javapjūtę ir kitiems žemdirbiams.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.