Yra tvarka, bet ne aiškumas

Konkurencijos tarybai savivaldybės buvo pavedusios nustatyti tvarką, ar gali savivaldybių valdomos įmonės užsiimti ūkine veikla. Labiausiai šis išaiškinimas reikalingas dėl numatytos seniūnijų pertvarkos. Tiesa, kol kas aiškumo nedaug.

Konkurencijos taryba aiškina: „Jeigu savivaldybė sieks steigti naują įmonę, kuri vykdys ūkinę veiklą, arba naujos ūkinės veiklos vykdymą norės patikėti jau veikiančiai savo įmonei, ji privalės gauti Konkurencijos tarybos sutikimą.“

Sutikimas vykdyti ūkinei veiklai, kaip rašoma rašte, bus išduotas tik tokiu atveju, jeigu paskelbus konkurencingą procedūrą paaiškėtų, kad rinkoje veikiantys ar potencialiai galintys veikti ūkio subjektai, atsižvelgdami į savo komercinius interesus, nevykdytų savivaldybės bendruomenės interesams patenkinti būtinos veiklos arba vykdytų ne visa apimtimi.
 
Pagal pirminį seniūnijų darbo grupės planą seniūnijos turėtų tapti atskiromis ir savarankiškomis biudžetinėmis įstaigomis, galinčiomis užsiimti ūkine veikla.

Biudžeto ir turto skyriaus vedėjos bei laikinai administracijos direktoriaus pareigas einančios Egidijos Grigaitienės nuomone, tokį leidimą gauti būtų gana sudėtinga. Konkrečiai mūsų savivaldybėje tokias paslaugas teikia UAB „Šakių komunalinis ūkis“, tad neaišku, ar ta pati veikla būtų leidžiama ir seniūnijoms.

Tvarka įsigalios nuo liepos 1 d. kartu su Vietos savivaldos įstatymo pakeitimais. Tad iki tol, kaip teigė E. Grigaitienė, jokie žingsniai savivaldybėje nebus daromi.

„Patvirtinta tvarka, o kaip ji galios – neaišku. Palauksime liepos 1-osios, gal bus kažkokie poįstatyminiai aktai, ir paskui žiūrėsime, kokie sprendimai turės būti priimti“, – sakė administracijos direktoriaus pareigas einanti vedėja.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarai?

klausimelis 05 24Zita iš Šakių:

Nežinau, mano anūkas tai susiranda. Sąlygos nėra paprastos, bet, manau, viskas priklauso nuo žmogaus ir noro. Darbo jaunimui tikrai reikia, nebūtinai visą vasarą, bet nors kiek. Mano vaikai visą laiką dirbo vasaromis, tiesa, anuomet dar kolūkiuose. Kaip bebūtų, darbas tiesiog yra vertybė, charakterio ugdymo priemonė, o ir sveikatai į naudą išeina. 

klausimelis 05 24 2

Antanas iš Lukšių:

Manau, kad išrankiems studentams ir moksleiviams darbą rasti sudėtingiau. Tie, kurie paprasti, nesibaido jokio darbo, manau, kad gali susirasti – ūkininkų daug yra, kurie mielai priima. Darbas žmonėms niekada nepakenkė, padirbėti visai neblogai, bet studentai ir moksleiviai gali turėti ir kitų užsiėmimų, kurie yra taip pat reikalingi. Yra tokių, kurie gilina žinias, jiems mokslo metų nepakanka. Tai irgi savotiškai darbas. Yra darbas už pinigus, yra intelektualus.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.