baneris leidinys

kaimynu kaimynas
Konkurso „Kaimynų kaimynas“ nugalėtojai, medicinos slaugytojai Irenai Jurkšienei iš Panovių, diplomą ir simbolinę atminimo dovanėlę įteikė Šakių rajono policijos komisariato viršininkas Aušrys Kvederevičius. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Praėjusį ketvirtadienį Girėnuose prie bendruomenės centro pastato rinkosi konkurso „Kaimynų kaimynas“ nugalėtojai ir nominantai, kurie buvo šventiškai pagerbti ir apdovanoti už savo nuopelnus, kuriuos kasdieniu darbu, šiluma ir meile dovanoja savo bendruomenėse.

Surengti tokį konkursą, kuris šįmet vyksta pirmą kartą, mintis kilo keleto rajonų bendruomenių pareigūnams, tarp jų ir Šakių bendruomenės pareigūnei Aušrai Mockevičiūtei. Pareigūnų idėją palaikė ir jai pritarė Policijos departamentas. Tiesa, pati A. Mockevičiūtė sako, kad jeigu ne karantinas, ji konkursą būtų organizavusi kitaip – su atrakcionais ir užduotimis, bet vėliau teko imtis išradingumo ir skelbti kitokias konkurso sąlygas. Beveik visą mėnesį gyventojai turėjo galimybę siųsti pareigūnei savo geriausių kaimynų aprašymus, o gegužės 29 d. buvo paskelbti trijų prizinių vietų laimėtojai. Ketvirtadienį į mažą renginuką buvo sukviesti visi 14 konkurso nominantų ir beveik visi atvyko. Konkurso nugalėtoja tapo puiki kaimynė ir aktyvi Panovių bendruomenės centro narė, medicinos slaugytoja Irena Jurkšienė. Antroje vietoje liko Vytautas Matulaitis iš Gelgaudiškio, o trečioje – Adelė Mašanauskienė iš Lekėčių.

„Džiaugiuosi gausiu atsiųstų nominantų skaičiumi – keturiolika, nes kituose miestuose nebuvo tiek daug, kaip pas mus, palyginus mažame rajone. Vadinasi, didieji miestai, tokie kaip Kaunas ar Vilnius, neturi tokių gerų kaimynų kaip mes. O jūs tikrai esate visi verti prizinių vietų – jeigu aplinkiniai žmonės jus myli, pasitiki jumis, siunčia jūsų istorijas policininkams, vadinasi, iš tiesų esate geri žmonės“, – pasidžiaugė A. Mockevičiūtė.

Pasak pareigūnės, geriausiuosius rinko septynių žmonių komisija, kurią sudarė trys pareigūnai, trys bendruomenių centrų nariai ir spaudos atstovė. Dėl antros ir trečios vietos komisijos narių nuomonė išsiskyrė ir pagalbon teko kviestis dar vieną, nepriklausomą patarėją pareigūnę, kurios balsas buvo lemiamas.

Bendruomenės pareigūnė pasidžiaugė, kad daug nominantų (net šešių) sulaukė iš Gotlybiškių, nes ši bendruomenė pastaraisiais metais nebuvo aktyvi. Kalbėdama apie konkursą A. Mockevičiūtė sako, kad ne viskas buvo taip lengva, nes, paplatinus konkurso skelbimą įvairiuose „Facebook“ bendruomenių puslapiuose, sulaukta ir skeptiškų bei ironiškų pasišaipymų, jog gera kaimynė tai ta, kuri viską mato ir sužiūri pro savo langą...

Ketvirtadienį Girėnuose susirinkę nominantai gavo simbolines padėkos dovanėles nuo Kelių direkcijos, policijos pareigūnų ir Šakių bendruomenės centrų asociacijos. Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo ir Šakių bendruomenių centrų asociacijos pirmininkė Grina Šnirpūnienė, kuri sakė, jog po kuklų piniginį prizą trims prizinių vietų nugalėtojams nusprendė įsteigti asociacijos taryba. Pasak G. Šnirpūnienės, Šakiams reikia didžiuotis ne tik gerais kaimynais, bet ir bendruomenės pareigūne A. Mockevičiūte, apie kurios gražius ir prasmingus darbus jai dažnai tenka girdėti ir kituose rajonuose bendraujant su bendruomenių nariais. Pirmosios vietos laimėtoja I. Jurkšienė gavo ne tik simbolines dovanėles, bet ir diplomą, kurį įteikė renginyje dalyvavęs bei visus sveikinęs Šakių rajono policijos komisariato viršininkas Aušrys Kvederevičius.

Trys komisijos nariai pareigūnai skyrė savo atskirą prizą ir simpatijas Gotlybiškių kaimo „kaimynų kaimynui“ Viktorui Švelniui. Be V. Švelnio, gražių žodžių ir aprašymų nepagailėta kitiems penkiems gotlybiškiečiams: Vilijai Bastytei, Audrai Atažanovienei, Irenai ir Virginijui Povilaičiams, Laimutei Juškienei bei Skirmutei Janulaitienei. Tarp nominantų – ir kriūkiečių Redos ir Antano Damijonaičių šeima bei Jurgita Putinienė iš Gerdžiūnų. Iš Kudirkos Naumiesčio gauta graži istorija apie geradarę Loretą Bosevičienę, o iš Girėnų kaimo apie Antaniną Martinaitienę ir Augeniją Petronėlę Jonuškienę.

Pasidžiaugę dalyvavimu šiame konkurse, nominantai ir prizininkai nusifotografavo ir sėdosi prie stalo pasidalinti įspūdžiais apie tai, kas ką gero nuveikė dėl savo artimų kaimynų, už ką jie ir buvo apdovanoti. O istorijas apie kiekvieno nominanto padarytus gerus darbus galima paskaityti socialiniame tinklo „Facebook“ paskyroje „Šakių bendruomenės pareigūnas“.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos