baneris leidinys

muzikiniai penktadieniai
Į Gelgaudiškio dvaro menes sugrįžta kultūros renginiai. Vienas svarbiausių – jau penktą sezoną iš eilės rengiamas profesionalios muzikos vasaros koncertų ciklas „Muzikiniai penktadieniai Gelgaudiškio dvare“, kuris šiemet prasidės birželio 19 d. ir tęsis iki vasaros pabaigos. Išsiilgusieji gyvos muzikos, profesionalių atlikėjų ir malonių akimirkų dvariškoje aplinkoje laukiami kiekvieną vasaros penktadienį 19 val. Gelgaudiškyje (Šakių r.). Gelgaudiškio dvaras lankytojus labiausiai vilioja edukacinių ekskursijų ir kultūrinių pramogų gausa.
 
Birželį – nuotaikingos muzikos pliūpsnis

Pirmasis „Muzikinių penktadienių Gelgaudiškio dvare“ koncertas – duoklė zanavykų krašto atlikėjams. Birželio 19-ąją koncertą surengs Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis, Kauno valstybinio choro artistė, Kauno J.Gruodžio konservatorijos pedagogė Neringa Navikauskaitė, jiems akomponuos Beata Vingraitė-Andriuškevičienė. Programoje skambės sakralinė muzika, populiarioji klasika.  

Birželio 26 d. iš Gelgaudiškio dvaro terasos sklis jaunatviška energija – klausytojų laukia nuotaikinga programa „Play Life!“ (liet. Įsijunk gyvenimą!), kurią atliks instrumentinė grupė „Subtilu Z“. „Mūsų gyvenimai yra labai spalvingi, juose energijos, jaunatviškumo, melancholijos, svajonių, liūdesio ir visas būsenas sutvarkančio proto, todėl naujoji mūsų programa spalvinga savo charakteriais, muzikiniais sąskambiais, ji rezonuoja mūsų galvose ir širdyse“, – teigia grupės „Subtilu Z“ nariai: Laurynas Vaitkus (tenorinė birbynė), Povilas Velikis (akordeonas), Dmitrijs Mihailovs (akordeonas) ir Vytautas Švažas (perkusija). Koncerte skambės puikiai žinomų bei vertinamų lietuvių kūrėjų – Dainiaus Pulausko, Remigijaus Rančio, Jievaro Jasinskio kompozicijos.

Liepą klausytojus žavės žymūs atlikėjai

Liepos 3-ąją Gelgaudiškio dvare kūrybos vakarą surengs pasaulyje ir Lietuvoje gerai žinomas smuikininkas Vilhelmas Čepinskis. Su juo scenoje išvysime smuikininkę Viktoriją Čepinskienę, pianistę Giedrę Špečkauskaitę ir violončelės meistrą Mindaugą Bačkų. Pasak maestro V.Čepinskio, jau daugiau nei 20 metų ant penklinės vis pabyra juodų natų frazės, įspūdingi pasažai. Nepaprastos muzikinio pajautimo vibracijos, perduodamos iš širdies į širdį – tarsi upė, kuri jau nebesutelpa savo krantuose, o menininko vidinis pasaulis veržiasi naujais muzikiniais kūriniais. Juos klausytojai ir išgirs Gelgaudiškio dvare artėjant Valstybės dienai.

„Mūsų programa – fantazijos, transkripcijos ir parafrazės iš gražiausių, populiariausių, labiausiai klausytojų pamėgtų operų, operečių, miuziklų“, – sako liepos 10d. Gelgaudiškio dvare vyksiančio koncerto moderatorė Irena Žilinskienė. Ją atliks žavios moterys – fleitininkė Viktorija Zabrodaitė ir pianistė Nijolė Baranauskaitė, o programos pavadinimas dar žavesnis – „Aš – muzika. Ar pažinai mane?“

Liepos 17-ąją Gelgaudiškyje suskambės unikalus muzikos projektas „Folk in Jazz“. Tai programa, jungianti tris svarbiausias Lietuvos muzikos tradicijas: liaudies dainas, klasikinę muziką ir džiazą. Koncerto metu bus pristatyta visų Lietuvos etnografinių regionų liaudies muzika, improvizacijos atliekamos derinant klasikinės muzikos ir džiazo stilius bei formas. Programoje skleisis spontaniška ir subtili muzikos interpretacija, o ją kurs vieni ryškiausių naujosios kartos Lietuvos muzikų: smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, violončelininkas Gleb Pyšniak, vokalistė Ugnė Bakanauskaitė ir akordeonininkas Tadas Motiečius.

Klasikinės muzikos gerbėjų liepos 24 d. Gelgaudiškio dvaro salėje lauks pianistė Eglė Andrejevaitė ir jos solinė programa „Šopeno haiku“, kurios ašis – haiku simbolika muzikoje. Haiku – trumpas, taupus, paprastą žodžio reikšmę peržengiantis japonų poezijos žanras – koncerto programoje virs fortepijono poeto Frederiko Šopeno preliudais.

Nė vienas dvaras tikriausiai neįsivaizduojamas be iškilios baroko muzikos, tad liepos 31 d. Gelgaudiškio dvare skambės interaktyvi, praėjusių epochų dvasia persmelkta muzikinė ir poetinė programa „Tiltas į Baroką“. J.S.Bacho kompozicijos ir teatralizuotai skaitoma lietuvių bei anglų autorių poezija – visa tai išraiškingai interpretuos žinomas pianistas Darius Mažintas ir poetė lyrikė, skaitovė Eglė Kirilauskaitė.

Rugpjūtį – koncertai šeimai ir romantikos mėgėjams

Į pirmąjį rugpjūčio koncertą rinksis iš Gelgaudiškio kilę muzikantai ir dvaro terasoje pasklis įvairiausio stiliaus muzika – skambės gitara, smuikas, akordeonas ir skleisis gražiausi atlikėjų Agnės  Čepaitytės, Gabrielės Navikauskaitės balsai.

Rugpjūčio 14 d. Gelgaudiškio dvare svečiuosis ypatingas svečias – iš Aukštaitijos į zanavykų kraštą atkeliaus Lietuvos bardas, dainų autorius ir atlikėjas Kazimieras Jakutis (Pagulbis). „Kviečiu visus, kas jaučiat ilgesį seniai pranykusių dienų, pabandyti atsidurti gerame vaikystės sapne. Pajusti gerumą, meilę sau, sėdinčiam priešais jus ar už jūsų. Iš kairės ir dešinės. Pabūkim vieni kitiems geri“, – kviečia Kazimieras, savo dainoms dažniausiai besirenkantis Jono Strielkūno, Antano Miškinio eiles. Nes jie, pasak atlikėjo, kiekvieno širdį geriausiai atliepia, ir žodžiai jų kūryboje nėra kaip numesti – jie užpildo erdvę, pasiekia mus visus.

Nuotaikinga programa „Muzikinės išdaigos“ patiks visai šeimai – mamytėms, tėveliams, močiutėms ir vaikučiams. Ją Gelgaudiškio dvare rugpjūčio 21 d. atliks styginių kvartetas „ArchiQuartett“ kartu su aktoriumi Tomu Dapšausku. Skambės ne tik visiems žinomi J. S. Bacho, V. A. Mocarto ir kitų klasikinės muzikos kompozitorių kūriniai, bet ir stebuklingi kino filmo „Haris Potteris“ garsai, audringos „Karibų piratų“ bei nepiktos animacinių „Piktųjų paukščių“ melodijos. Koncerto vedėjas T. Dapšauskas žada koncertą praturtinti įdomiais pasakojimais apie kompozitorius ar instrumentus, interaktyviais pasirodymais.

Baigiamojo koncerto klausytojai rugpjūčio 28 d. panirs į nuoširdžių emocijų jūrą – koncertuos smuikininkas Zbignevas Levickis ir solistė Vaida Genytė. Ko tikėtis publikai, kai vienoje scenoje susitiks „Žvaigždžių duetų“, „Triumfo arkos“, „Chorų karų“ laureatė bei dalyvė ir „Auksinio balso“ komisijos narys? Tai bus įspūdinga! Pasaulyje žinomų kompozitorių A.Vivaldžio, C.Orfo, A.Piacolos, M.Ravelio, A.L.Vėberio, A.Mocarto, I.Kalmano, I.Mončio melodijos suskambės naujai, netikėtai ir įtaigiai, kaip dar niekada neskambėjo Lietuvos scenoje. Klausytojų taip pat laukia ir pasaulinė premjera – smuiko virtuozo Zbignevo Levickio autorinis kūrinys „Maestro“.

Projektą „Muzikiniai penktadieniai Gelgaudiškio dvare 2020“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba prie Lietuvos kultūros ministerijos. Vasaros koncertų ciklo organizatorius – Gelgaudiškio kultūros centras. Bilietus į koncertus galima įsigyti internetu www.ticketmarket.lt arba 1 val. prieš koncertą Gelgaudiškio dvare.

06 19 2

Gelgaudiškio KC
parengta informacija

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos