baneris leidinys

sintautu kalendorius
Jau 22-ejus metus kasmet leidžiamas Sintautų kalendorius – tikras šio krašto metraštis, į kurį sugula Sintautų istorija, žmonės ir jų darbai. D. Pavalkio nuotr.

Kaip ir kasmet, jau 22-ąjį kartą, sintautiškius pasiekia Sintautų kalendorius. Nors dienos šviesą kalendorius išvydo pandeminiu laikotarpiu, jis, kaip visada, stabilus – vardadieniai, šventės, jubiliejiniai gimtadieniai, žymesni sintautiškiai, naudingi patarimai ir kita.
 
Teiraujamės kalendoriaus sudarytojo, VšĮ „Sintautų akademija“ vadovo Vito Girdausko, kuo šiųmetis skiriasi nuo ankstesniųjų.

„Šiemet ryški istorijos dominantė. Gal, kad miestelis priartėjo prie apvalaus jubiliejaus – 460 metų paminėjimo. Todėl paminėjimo idėjoms skirta net keletas kalendoriaus puslapių, kviečiančių siūlyti, diskutuoti, pasiginčyti ar tiesiog pasvajoti (pavyzdžiui, kad ir „Facebook“ grupėje „sintautiečiai“)“, – sako V. Girdauskas.

Kaip visad, į parapijiečius kreipiasi parapijos klebonas ArtūrasVaškevičius, svarbiausios krašto organizacijos ir institucijos apžvelgia savo prabėgusius metus. Kalendoriaus autoriai dėmesį kreipia į tai, kas laiko patikrinta, kas liks aktualu ir po daugelio metų, ką svarbu išsaugoti ir perduoti.

Visame kalendoriaus turinyje atsispindi nuolatinis krašto atminties aktualizavimas ir saugojimas: juk Sintautų senasis valsčius ir praeityje, ir dabar davė ir duoda šitiek iškilių asmenybių – kūrėjų, kunigų, savanorių, mokslininkų ir kt.

Pasak V. Girdausko, šiemet dėmesys gal rečiau minimiems – kraštietei poetei Onai Zokaitei-Samuilienei, mokytojui Antanui  Pranui Daniliauskui, atsiminimų autoriui Juozui Augustaičiui, pirmųjų Lietuvos puskarininkių tėvui Pranui Kaunui, kunigui Jonui Damijonaičiui ir kt.

Kalendoriuje daug įdomių krašto istorijos detalių – iš Sintautų bažnyčios registravimo sovietmečiu istorijos, apie Pirmojo pasaulinio karo metais sugriautus trobesius (Kęstutis Vaičiūnas), apie Antrojo pasaulinio karo metais nukentėjusią Sintautų bažnyčią, kokias paslaptis slepia šios bažnyčios šventoriaus žemė ir kur ieškoti bažnyčios altoriaus stalo akmenų (Raimondas Daniliauskas).

Sintautiškių kalendoriuje – kas mėnesį kažkas įdomaus. Kiekvieną mėnesį naujomis eilėmis džiugina Antanina Klimaitienė, Birutė Matijošaitytė, Rita Mockeliūnienė, Kristina Šneiderytė. Pasiekia ir Prano Vaičaičio, Juozo Sakalo-Sakalausko eilės, Marijos Puodžiukaitienės mintys. Juozas Jacevičius ir vėl pratęsia naudingų patarimų tradiciją, šiais metais dėmesį nukreipdamas į augalus ir jų naudingąsias savybes.

Net 25 sintautiškiai skyrė savo brangų laiką Sintautų kalendoriui kurti, jo viršelį puošia 2020-ųjų metų plenerui „Įkvėpimų žemė“ sukurtas „Angelas – artojas“ (autorius Jonas Daniliauskas).

„Kviečiu kalendorių ne tik skaityti, bet ir parašyti, ir sukritikuoti, ir pasidalinti idėjomis. Tegul jis ir toliau išlieka gyvu mūsų Sintautų bendruomenės tarpusavio ryšio, bendravimo tiltu“, – kviečia kalendoriaus sudarytojas ir primena, kad kalendorių galima rasti Sintautų seniūnijoje, kultūros centre, bibliotekoje ir naujojoje, jau dirbančioje maisto prekių parduotuvėje miestelio centre. Arba tiesiog kreiptis į jo sudarytoją.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos