baneris leidinys

seimynos2Rugpjūčio pabaigoje keturios vaikus globojančios rajono šeimynos surengė pirmąjį šeimynų sąskrydį. Ši idėja buvo gimusi dar praėjusiais metais, tačiau dėl įvairiausių priežasčių taip ir liko neįgyvendinta. Todėl prieš naujuosius mokslo metus, į šeimynas sugrįžus visiems globojamiems vaikams, buvo nuspręsta sąskrydžio daugiau neatidėlioti.

Nuotr. Šeimynose globojami vaikai sąskrydyje linksmai leido laiką ir skanavo suneštines vaišes.

Trisdešimt septyni Romaldos Burdulienės, Genovaitės Dobilevičiūtės, Dalytės Jasukynienės ir Ilonos Leleivienės šeimynose globojami vaikai susirinko į jiems surengtą šventę, kuri įvyko vienoje iš gražiausių rajono vietų – Baltrušių lankoje. Vyriausiems vaikams jau po aštuoniolika, o mažiausiai D.Jasukynienės globotinei – vos trys mėnesiai. Ją vaikai ypatingai saugojo, nešiojo ir džiaugėsi. Pasak I.Leleivienės, labai gera širdyje, kai studijuoti išvykę globotiniai vis dar nori sugrįžti į šeimynas kaip į namus. Todėl besidalydami rūpesčiais ir džiaugsmais nei globėjai, nei vaikai nė akimirkai nesuabejojo, jog šis renginys ateityje taps tradiciniu ir kiekvienais metais jį organizuos vis kita šeimyna.
 
Šeimynų mamos džiaugėsi seniūno Remigijaus Naujokaičio geranoriška pagalba besirengiant šventei, nuotaikinga, specialiai šiam sąskrydžiui parengta Barzdų laisvalaikio centro vaikų, vadovaujamų Rasos Barisevičienės, programėle, pilviškiečių Renatos ir Gintarės dainomis. „Džiugu, kad šeimynose globojamų vaikų sąskrydyje netikėtai apsilankė rajono meras Juozas Bertašius ir jo pavaduotoja Rima Rauktienė, savivaldybės tarybos narė Aurelija Maksvytienė ir Vaikų teisių apsaugos skyriaus specialistės Aldona Varvarinienė bei Žaneta Maniušytė, - pasakojo I.Leleivienė. – Vaikams tai padarė didelė įspūdį.“

Po oficialių kalbų ir koncerto vaikai galėjo pasivaišinti suneštinėmis ir geranoriškų Barzdų ir Baltrušių bendruomenių moterų serviruotomis vaišėmis, pažaisti sportinius žaidimus, išbandyti rankų ir virvės tvirtumą, apžiūrėti naminių gyvūnėlių mini parodėlę, susipažinti ir pabendrauti tarpusavyje. Didelį įspūdį vaikams paliko apsilankymas Gintauto Šeško smulkių gyvūnų veterinarinėje klinikoje. Čia jie pirmą kartą pamatė, kaip rūpestingai suteikiama pagalba mažytei koją nusilaužusiai avytei.

I.Leleivienės teigimu, tokie susitikimai labai svarbūs tiek vaikams, kurie turi galimybę užmegzti tarpusavio draugystę, tiek pačioms globėjoms, kurių per praėjusius metus ženkliai sumažėjo. „Kiek rajone liko vaikus globojančių šeimų, galima ant pirštų suskaičiuoti, - tikino ji. – Todėl labai svarbu palaikyti vieni kitus, aptarti rūpesčius ir džiaugsmus, tikintis ateityje susitikti jau tradiciniuose šeimynose augančių vaikų sąskrydžiuose.“

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos